Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13201 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

gąbka do kąpieli niemowlaka

Bezpieczne akcesoria kąpielowe dla niemowląt

Codzienne pielęgnacja niemowlaków powinna być przyjemnym rytuałem, zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Aby tak było, warto zaopatrzyć się w gadżety ułatwiające kąpiele. Pierwsze dni po pojawieniu się brzdąca na świecie są stresujące dla opiekunów muszących odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niemniej jednak nie zostają z tym sami, ponieważ na rynku można znaleźć mnóstwo akcesoriów zapewniających bezpieczne mycie szkrabów – począwszy od wanienek, gąbek,  po leżaczki, a skończywszy na termometrach do wody. Z pomocą tego typu produktów kąpiele staną się czynnością, na którą szkraby będą wyczekiwać cały dzień. Cera najmłodszych jest wyjątkowo delikatna, więc zarówno kosmetyki do pielęgnacji, tekstylia, jak i akcesoria muszą odznaczać się wysoką jakością, aby nie podrażniały skóry.

gąbka do kąpieli niemowlakaMycie niemowląt, szczególnie na początku sprawia kłopoty opiekunom, jeśli chodzi o odpowiednie trzymanie brzdąca, dobór kosmetyków itd. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie można się do tego właściwie przygotować. Niezastąpiona okaże się gąbka do wanienki, myjka czy rękawice. Z ich pomocą możliwe jest bezpiecznie umycie noworodka. Większość dostępnych na rynku wanienek dla dzieci została wykonana z plastiku. W związku z tym są wyjątkowo śliskie, a  umycie bobasa  w takich warunkach będzie problematyczne, szczególnie jeśli ten uwielbia się ruszać. W takim przypadku świetnie sprawdzi się gąbka do kąpieli niemowlaka. Wkładka została zaprojektowana w taki sposób, aby była anatomicznie wyprofilowana, zapewniając tym samym bezpieczną pozycję dziecka w trakcie kąpieli. Ma się wówczas pewność, że brzdąc się nie poślizgnie lub nie zachłyśnie wodą, co mogłoby mieć miejsce przy niepożądanych zsunięciach.

Akcesoria do kąpieli niemowląt

W sklepach z artykułami dziecięcymi i nie tylko można znaleźć gąbki do wanien wykonane z różnych materiałów. Jednym z polecanych tworzyw do tego typu produktów jest atestowana przez Państwowy Zakład Higieny pianka. Decydując się na jej zakup, warto również sprawdzić, czy posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej. Dzięki miękkiej wkładce rodzice nie powinni mieć problemu z umyciem maluchów, ponieważ będą one ułożone w bezpiecznej pozycji. Gąbka do wanienki to niejedyny sposób na zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa swojemu dziecku podczas codziennej pielęgnacji. W tej roli świetnie radzi sobie także leżaczek. Można ulokować go zarówno w niemowlęcej wanience, zwykłej, jak i w brodziku. Wszystko zależy od konkretnego modelu. Niektóre wyposażone są w przyssawki i antypoślizgowe nóżki gwarantujące stabilność, gdy szkrab leży. Inne natomiast mają swego rodzaju podstawkę, na której to umieszczony został leżaczek. Największą popularnością cieszą te plastikowe z dziurkami, pozwalającymi na mycie maluszka nawet pod bieżącą wodą.

Bezpieczne i wygodne leżaczki do kąpieli

gąbka do kąpieli niemowlaka

Warto zwrócić uwagę, na to, czy dane akcesorium ma antypoślizgową powierzchnię, ponieważ od tego zależeć będzie zabezpieczenie najmłodszych przed ślizganiem się. Produkty tego typu są łatwe w utrzymaniu czystości oraz nie zajmują dużo miejsca i szybko schną. Ergonomiczny kształt, jaki ma leżaczek do kąpieli, zapewnia odpowiednią postawę maluszka podczas kąpieli, a rodzice mają wówczas wolne obie ręce. Mogą spokojnie umyć pociechę, a także ją zabawiać gdy to konieczne. Innym rodzajem leżaczków do kąpieli są wersje materiałowe. Składają się ze stelażu oraz miękkiego materiału, przyjemnego w dotyku. Podobnie jak wcześniej wspomniane akcesoria podtrzymują główkę bobasa nad wodą. Można korzystać z nich już od pierwszego dnia życia pociechy, aż do momentu, kiedy ta zacznie samodzielnie siadać. Dzięki takim akcesoriom dziecko nie ma bezpośredniej styczności z wanienką i nie ślizga się. Kąpiele w pojedynkę nie będą stanowić wówczas żadnego problemu.

Dodatkowe gadżety do kąpieli

Dbanie o odpowiednią pielęgnację skóry najmłodszych jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy ich komfort. Opiekunowie powinni stosować kosmetyki naturalne dedykowane maluchom. Można mieć wówczas pewność, że pociechy nie będą miały podrażnień oraz uczuleń, a samo mycie się będzie przyjemnym rytuałem. Do nakładania szamponów, żeli itd. świetnie sprawdzi się miękka, niewielka gąbka. Najlepiej wybierać tą o miłą w dotyku, która umożliwia nawilżenie oraz oczyszczenie skóry. Rodzice, których bobasy nie lubią, gdy woda napływa im do oczu, mogą mieć kłopot z umyciem im główki. Sposobem na uniknięcie dyskomfortu u szkrabów okazuje się zakup ronda kąpielowego. Dzięki uniwersalnemu rozmiarowi oraz elastyczności materiału stosuje się je już od 10. miesiąca życia dziecka aż do 5 lat. Gadżet kąpielowy pozwoli uniknąć stresu i szybko oraz kompleksowo umyć włosy pociechy. Nie wolno również zapominać o właściwej temperaturze wody. Najlepiej kontrolować ją przy pomocy termometru. Na rynku dostępne są praktyczne i bezpieczne w różnych kształtach. Nie zawierają rtęci, a rurka wskazująca umieszczona została w miejscu niedostępnym dla rączek brzdąca. Odczyt jest przejrzysty oraz łatwy.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *