Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

buty dziecięce

Buty dziecięce idealne na jesienne zmiany pogody

Pierwsze buty dla pociechy to temat, wokół którego krąży wiele mitów i, często błędnych, przekonań. Rodzice zastanawiają się, co jest lepsze dla prawidłowego funkcjonowania jej małych stóp – chodzenie boso czy może w obuwiu. Nie ulega wątpliwości, że oba przypadki niosą ze sobą charakterystyczne dla siebie korzyści. Pierwszy stanowi dla dziecka ciekawe doznanie, które stymuluje jego układ nerwowy oraz kształtuje tzw. czucie głębokie. Jeśli chodzi natomiast o noszenie bucików, wiąże się ono głównie z zabezpieczeniem nóżek malucha przed zimnem. Na początku warto zdecydować się na elastyczne rozwiązania, które umożliwiają jak największą swobodę ruchów. Specjaliści twierdzą jednak, że w pierwszych miesiącach życia dziecka jego stopy najlepiej czują się boso, dlatego dobrze jest opóźniać zakup pierwszych dla niego butów. 

Wybór obuwia dla malucha nie jest prosty. Źle dobrane może powodować szereg negatywnych konsekwencji. Okazuje się bowiem, że buty dziecięce wpływają na rozwój motoryki i ogólne zdrowie malucha. W związku z tym należy podejść do tego zadania z rozwagą, biorąc pod uwagę nie tylko elastyczność czy lekkość. Bardzo istotna jest również właściwa szerokość i kształt oraz oddychający materiał wykonania. Kiedy obuwie jest płaskie, umożliwia pełną fizjologiczną pracę stóp, a przy tym nie posiada usztywnień, wgłębień lub obcasów, wówczas ma się pewność, że zostało dobrze dopasowane. Należy podkreślić – przy wybieraniu kolejnych par butów dla swojej pociechy trzeba kierować się tymi samymi wytycznymi, z dodatkowym uwzględnieniem długości i rodzaju jej stopy. Niezależnie od pory roku czy wieku dziecka, warto dbać o prawidłowe środowisko dla rozwoju kości oraz chrząstek jego kończyn dolnych. Dzięki temu można zapobiec wystąpieniu różnego rodzaju deformacji, towarzyszących dziecku nawet w okresie dorosłości.

Czym kierować się przy wyborze jesiennych butów dziecięcych?

buty dziecięce

Jesień to pora roku, podczas której słoneczne dni przeplatają się z tymi chłodnymi i deszczowymi. Nie sposób zapomnieć także o wahaniach temperatur w tym okresie. Jako że należy podstawą dobrego samopoczucia dziecka jest zapewnienie mu odpowiedniej termoregulacji całego ciała, również buciki powinny zapobiegać marznięciu, przegrzaniu lub przemoknięciu jego małych stóp. Najlepiej więc zdecydować się na kompleksowe rozwiązania, stanowiące połączenie funkcjonalności, wygody, a także ciekawego designu. Buty dla malucha powinny bowiem być dostosowane nie tylko do tzw. “pogody w kratkę”, kiedy nagle ciepłą aurę zastąpi ulewny deszcz. Dobrze, aby do tego wszystkiego stylowo uzupełniały również jego jesienny outfit.

O czym warto pamiętać przy kupowaniu butów dziecięcych?

Oprócz komfortu noszenia oraz modnego wyglądu, obuwie dziecięce powinno być wykonane z trwałego i oddychającego materiału. Producenci polecają m.in. buty skórzane. Przy temperaturach wynoszących około 20 stopni Celsjusza zapewniają one maluchowi właściwy komfort użytkowania. Są bowiem przewiewne, łatwe w pielęgnacji oraz dopasowują się do kształtu stopy. Wyróżnia je również trwałość i uniwersalność. Nie chłoną wody ani brudu, a do tego uzupełniają wiele różnych dziecięcych stylizacji. Z kolei w przypadku deszczowej i chłodnej aury lepiej zdecydować się na modele wyposażone w nieprzemakalną membranę oraz dodatkowe, lekkie ocieplenie. Dzięki tym elementom dziecko będzie czuć się komfortowo nawet podczas zabawy w błocie czy śniegu. Nie sposób zapomnieć o wygodnym zapięciu dopasowanym do jego wieku i preferencji. Polecane są warianty na rzepy, za sprawą których maluch będzie mógł samodzielnie zakładać swoje buciki.

Jakie modele jesiennych butów dla malucha są najczęściej wybierane?

buty dziecięce

Jesień to okres, w którym oprócz kurtki i dodatków, ważne jest także właściwie dobrane obuwie, które skutecznie poradzi sobie z charakterystyczną dla niego zmienną pogodą. Wśród popularnych jesiennych butów dla dzieci wyróżnić można trzewiki, botki oraz kalosze. Pierwsze posiadają wyższą cholewkę, która zapewnia maluchowi zarówno ciepło, jak i ochronę stawu skokowego przed ewentualnymi kontuzjami powstałymi podczas jesiennych zabaw na świeżym powietrzu. Warto jednak podkreślić, że podobnie, jak inne rodzaje dziecięcego obuwia, i ten model nie może być ani za duży, ani za wysoki. Ponadto należy unikać sztywnej, ciasnej cholewki. Buty nie mogą bowiem krępować ruchów malucha, a jedynie zapewniać mu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo noszenia.

Buty dziecięce w praktyce

Co do kaloszy natomiast, przydają się przede wszystkim w czasie deszczowych spacerów. Najlepiej więc wybierać modele wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów, odpornych na wilgoć. Nie można zapomnieć przy tym oczywiście o modnych wzorach zgodnych z upodobaniami dziecka. Ulubione kolory czy postacie z bajek to dodatkowy atut jesiennych bucików, który sprawia, że dziecko chętniej będzie je zakładać. Wybór konkretnego modelu butów dla malucha to odpowiedzialne zadanie, uwzględniające kilka czynników, takich jak: długość i szerokość wkładki, materiał wykonania, kształt buta czy też dodatkowe technologie zapewniające komfort noszenia. Rynek oferuje wiele różnorakich rozwiązań w tym zakresie. Najważniejsze jest jednak to, aby zawsze kierować się tymi samymi kryteriami, które zagwarantują dziecku właściwą stabilizację stopy, a co za tym idzie, optymalne środowisko dla jej prawidłowego rozwoju.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *