Jak sprawić, by w krótkim czasie pokoik dziecka nabrał szczególnego, przytulnego charakteru? Wesołe dekoracje, koce w kolorowe wzory, pluszowe poduszki to must have przestrzeni dla pociechy, ale można sięgnąć po jeszcze inne elementy aranżacji. Naklejki ścienne stały się ostatnimi laty szczególnie popularne i można je znaleźć w prawie każdym dyskoncie budowlanym i w sklepach z dekoracjami. Ich użycie jest tak proste, a efekty natychmiastowe. Jak zaaranżować je na ścianie, by uzyskać ciekawy efekt wizualny?
Pomysł na szybką metamorfozę pokoiku — naklejka na ścianę
Sowy, góry, tęcza, kosmos, kropki, a może bohaterowie bajek Disneya? Różnorodna oferta naklejek sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających poszukujących. Warto sięgnąć po takie, które dopasowane są do upodobań i charakteru danego dziecka. Gdy w domu ma się małego miłośnika kotów, wybór jest oczywisty. Warto przy tym pamiętać o tym, że upodobania przemijają wraz z wiekiem, dlatego czasem lepiej sięgnąć po uniwersalne wzory, z których maluszek tak szybko nie wyrośnie. Motywów geometrycznych czy tych związanych z naturą, np. kwiatów czy zwierząt nie powstydzi się nawet nastolatek. Naklejki na ścianę przykleja się łatwo i szybko, a także, w razie konieczności, można je nakleić w innym miejscu. Nie trzeba także ograniczać się do ścian, można je nalepić na meblach czy drzwiach w ten sposób, by przegonić nudę z każdego wnętrza. Jedna duża naklejka czy wiele mniejszych? Ich aranżacja daje szerokie pole dla kreatywności.
Aranżacja dekoracji też ma znaczenie
Naklejki sprzedawane są w formie wygodnych szablonów, dużych arkuszy, z których bardzo łatwo można odkleić pojedyncze sztuki. Ale jak wybrać odpowiednie miejsce na ścianie? Najczęściej rodzice decydują się na umieszczenie ich na wysokości wzroku, ale może, zamiast zdawać się na ten uniwersalny patent, wypróbować kilka nowych pomysłów? Naklejki dla dzieci można ciekawie zestawić z meblami. Dla przykładu można przykleić kilka zwierzaków czy bohaterów na ścianie za górną ramą łóżeczka, tak by wyglądały, jakby podróżowały po jego barierce. Ten sam pomysł można zastosować, zestawiając je z biurkiem. Również rama przypodłogowa daje wiele możliwości, jeśli dana ściana nie jest akurat zastawiona meblami i umożliwia stworzenie designerskiego efektu wizualnego za pomocą takich wlepek jak drzewa czy inne, pionowe elementy. W ten sposób można wykreować cały las, a wśród nich nie może zabraknąć zwierząt. Małemu odkrywcy kosmosu z pewnością do gustu przypadną naklejki przedstawiające gwiazdy i rakiety przemierzające sufit. Można także zastosować naklejki fluorescencyjne, które rozświetlą pokoik po zapadnięciu zmroku.
Jak równo i szybko umieścić naklejkę na ścianie?
By szybko cieszyć się z efektów, należy odpowiednio przygotować ścianę. Musi ona być sucha, a dla pewności warto ją przetrzeć czystą gąbką, tak by wilgoć nie zmniejszyła działania kleju. Najlepiej, jeśli ściany zostały uprzednio zagruntowane, dzięki czemu wykazują się lepszą porowatością i przyczepnością. Wybór miejsca, jak wiadomo, jest bardzo ważny. Dobrze jest także wcześniej wyprostować naklejkę na stole czy blacie, jeśli była zawinięta w rulon. W przypadku naklejki zabezpieczonej folią należy odkleić wzór bardzo dokładnie, uważając przy tym, by cały motyw pozostał na folii i wtedy przyłożyć go do wyznaczonego miejsca na ścianie. Naklejkę przykleja się, zaczynając od jednego punktu, najczęściej od jednego boku lub od góry, a następnie odkleja się resztę jej obszaru, pamiętając przy tym, by dokładnie dociskać całość do powierzchni ściany za pomocą rakli czy ścierki. W przypadku pojawienia się pęcherzyków powietrza wystarczy tylko nakłuć je lekko igłą, a same znikną po kilku dniach.
Naklejki ścienne to niewymagające dekoracje, gotowe produkty do zaaranżowania przestrzeni. Ich montaż jest łatwy, a wybór wzorów i motywów na tyle szeroki, że możne je dopasować do każdego wnętrza i gustu małego domownika. Inspiracji można szukać w social mediach, gdzie zdjęcia ciekawych aranżacji z użyciem naklejek wprost zalewają profile poświęcone tematom rodzicielskim. Bajkowe motywy o dziecięcej stylistyce mają na celu nie tylko stworzyć przyjemną atmosferę we wnętrzu, ale także rozbudzić wyobraźnię najmłodszych i inspirować do poszukiwania nowych zabaw.