Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

Dmuchane zabawki do pływania dla niemowląt

Latem basen staje się obowiązkowym wyposażeniem w przydomowych ogródkach i działkach. Z tego faktu zadowoleni są zarówno dorośli, jak i najmłodsi. Woda nie tylko działa odprężająco, ale również daje wiele możliwości aktywności fizycznej, dlatego trudno niekiedy zmusić swoje pociechy do wyjścia z wody po kilkudziesięciu minutach. Zabawę i bezpieczeństwo najmłodszych należy wzbogacać najróżniejszymi akcesoriami, które swoim wyglądem zachęcają do pływania. Dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dzięki temu nikt nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem odpowiednich zabawek w każdym przedziale wiekowym i cenowym. Warto jednak podkreślić, że spędzanie czasu w akwenach musi odbywać się pod opieką dorosłych tak, aby mieli oni pełną kontrolę nad tym, co wówczas robią maluchy. 

Koła do pływania 

koło do pływania dla niemowlakaW zależności od wielkości basenu można korzystać z innych zabawek. Do tych najmniejszych rozmiarowo przeznaczonych dla niemowląt nie zmieszczą się duże koła ratunkowe czy materace, ale nie oznacza to, że nie ma niczego, co mogłoby równie zainteresować brzdące. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wybór dmuchanych gadżetów w różnych wielkościach. Przy stosunkowo małych basenach, w których dziecko może się jedynie popluskać, ochlapując siebie i wszystko wokół należy stawiać na niewielkie akcesoria. Mowa, chociażby o piłkach plażowych czy piankach unoszących się na powierzchni wody. Puzzle wodne również zdadzą egzamin. Z racji, że w większych basenach pomieści się wiele więcej przedmiotów, to koło do pływania dla niemowlaka okaże się niezastąpione. Dopasowuje się je do wielkości szkraba oraz indywidualnych preferencji. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Odpowiednio dobrany to także sposób na zachęcenie dzieci do pływania.

Na jakie się najlepiej zdecydować?

Świetną opcją są koła posiadające uchwyty. Dzięki nim maluch będzie czuć się bezpieczniej oraz pewniej. Umiejscowione są one w wygodnych miejscach, co gwarantuje komfort szkrabowi. Wersje dedykowane niemowlakom posiadają siedzisko do pływania wewnątrz, które jednocześnie wydłuża i wzmacnia zabezpieczenie. Dziecko nie ślizga się, a jego pozycja jest stabilna. Tego typu warianty sprawdzą się jako pierwsze koła ratunkowe, kiedy to maluszek nie oswoił się jeszcze z wodą. Na rynku można znaleźć kółko do pływania dla niemowląt przypominające różne zwierzęta – flamingi, krokodyle itd. czy inne postaci, takie jak chociażby jednorożce czy dinozaury. Samym swoim wyglądem zachęcają maluchy do aktywności w basenach i innych akwenach. Oczywiście istnieje możliwość zdecydowania się na tradycyjne koła bez dodatkowych zabezpieczeń w postaci uchwytów czy siedziska. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być przystosowane do wielkości dziecka, aby nie ześlizgiwało się z jego ciała.

Rękawki do pływania

koło do pływania dla niemowlaka

Decydując się na standardowe koło ratunkowe, warto zaopatrzyć swoją pociechę w przynajmniej jeszcze jedno zabezpieczenie. W takim przypadku świetnie sprawdzą się rękawki do pływania. Dzięki takiemu połączeniu nauka pływania sprawi wiele radości, będąc jednocześnie w pełni bezpieczną. Podobnie jak inne akcesoria do wody, dostępne są w dowolnych kolorach z motywami bajkowymi, zwierzętami itd. Posiadają dwie komory powietrzne, a także dwukierunkowe zawory, co uniemożliwia ześlizgnięcie się ich z rączek maluchów. Decydując się na zakup jakichkolwiek produktów dmuchanych do pływania dla swoich pociech, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakich zostały wykonane. Najlepiej jeśli będzie to wysokiej jakości ekologiczne tworzywo PCV przyjazne skórze, bezwonne oraz antyalergiczne. Nadruki atramentowe również nie mogą być toksyczne. Rękawki sprawdzą się też jako jedyne zabezpieczenie i ułatwienie w nauce pływania, niemniej jednak można używać ich tylko, gdy szkrab jest pod nadzorem osoby dorosłej, a głębokość wody na tyle mała, że pozwala dziecku wyczuć dno.

Czy warto zachęcać dzieci do pływania?

Kąpanie się w letnie dni sprawia radość najmłodszym, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Niemniej jednak może to zapoczątkować zainteresowanie aktywnością fizyczną tego typu. Warto zachęcać swoje pociechy do pływania, ponieważ wpływa to korzystnie nie tylko na rozwój fizyczny, ale i psychiczny. Dzięki niemu maluchy szybciej się rozwijają i doskonalą koordynację ruchową. Ruch w wodzie wspiera mięśnie, stawy oraz układ oddechowy. Ma też przełożenie na kondycję i odporność, o które powinno się stale dbać. Oprócz tego czas spędzony w wodzie to świetna zabawa, jaką w łatwy sposób urozmaici się różnymi akcesoriami. Naukę pływania zaleca się rozpocząć już między 3 a 5 miesiącem życia niemowląt. Dzięki temu w późniejszym okresie będą pewniejsze siebie, samodzielniejsze, a także odważniejsze. Zakup basenu do przydomowego ogródka, akcesoriów do zabawy takich jak koła ratunkowe, czy piłki plażowe zapewni to, że maluchy zaczną spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. To również szansa na wspólną zabawę rodziców z dziećmi oraz polepszenie ich relacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *