Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

kolorowe pozytywki dla dzieci ułożone na parapecie

Interesujące dekoracje do pokoju dziecka

Planowanie wystroju dziecięcego pokoju może stanowić wyzwanie dla rodzica. Pokój dla malucha ma być jego azylem i decydując się stworzenie lub zlecenie komuś projektu, warto pomyśleć o tym, aby panowała w nim wizualna harmonia przyjazna dla wzroku dziecka. Eksperci też zwracają uwagę na to, ze aranżacja powinna być dziecięca, jednak nie dziecinna — projekt pokoju i elementy znajdujące się wewnątrz nie mogą być przypadkowe, a zestawione w przemyślaną całość. Ważne jest także określenie potrzeb dziecka, zwrócenie się do maluszka i zapytanie go np. o ulubione kolory. Liczą się nie tylko barwy ścian i sufitu, ale i przedmioty dekorujące pokój. Jak podejść do planowania kompozycji? 

Szkatułki z pozytywką dla dziecka

Każda dziewczynka potrzebuje miejsca, które uzna za schowek zabezpieczający prywatne rzeczy. Dobrym rozwiązaniem może się okazać zdobiona szkatułka z pozytywką, która nie tylko posłuży do zamykania dziewczęcych skarbów, ale dzięki wbudowanemu lusterku, pozwoli małej damie przejrzeć się i zadbać o swój wygląd. Istnieje wiele modeli z różnymi wgranymi melodiami umilającymi dziecięcy relaks. Spokojne utwory mogą wpłynąć korzystnie na sen dziecka. Liczne zdobienia sprawią, że szkatułka będzie idealnym dopełnieniem estetycznym pokoju. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele modeli nie potrzebuje baterii do sprawnego działania, ponieważ są oparte na mechanizmie korbkowym.

Estetyczne naklejki ścienne

pokój dziecka z dekoracjamiWyobraźnię dziecka należy pielęgnować od samego początku. Przydatne mogą okazać się naklejki ścienne, które pozwolą zamienić jego pokój w magiczną krainę. Dzięki nim pokoik może być miejscem spotkań tygrysów, a w ścianach mogłyby poukrywać się jednorożce. Tego typu produkty wpływają na estetykę całego pokoju i sprawiają, że dziecku lepiej będzie się spędzało czas wewnątrz. Istnieje wiele różnych typów, dlatego naklejki można dobrać specjalnie z myślą o upodobaniach dziecka. Uznaniem cieszą się fluorescencyjne gwiazdki, które sprawią, że przy zgaszonym świetle, dziecięcy sufit przeobraża się w rozgwieżdżone niebo. Przed naklejeniem nalepki na powierzchnię, warto upewnić się co do suchości ściany, ponieważ wilgoć może wpłynąć na przyczepność. Decydując się na zakupienie zestawu, warto pomyśleć także o kupnie akcesoriów pasujących do wzoru.

Świnka skarbonka w pokoju dziecka

Gustownym wyposażeniem pokoju może być skarbonka dla dziecka. Dekoracja pozwoli nauczyć dziecko, jak zarządzać swoimi pieniędzmi i będzie przypominała maluszkowi o tym, jak ważne są oszczędności oraz nauczy go, jak nimi dysponować w praktyce. Estetyka posiada również duże znaczenie, dlatego warto wybrać taką, której wygląd przyciągnie uwagę malucha, Uznaniem cieszą się klasyczne modele takie jak świnka skarbonka. Rekomendowane są również różnego rodzaju wariacje jak m.in. kotek, sowa oraz słonik. Większość skarbonek posiada klasyczny mechanizm zamykający konstrukcję od dołu, przy czym warto pamiętać o tym, że istnieją kreatywne skarbonki, w przypadku których sam proces otwierania może być dodatkową atrakcją dla maluszka. 

Ukochana zabawka i jej mieszkanie — namiot tipi 

różowa świnka skarbonkaDobrym pomysłem będzie kupno namiotu, który stanie się stylową dekoracją dziecięcego pokoju. Tipi oznacza „miejsce, gdzie się żyje” i w przypadku pokoju malca, szałas posłuży jako mieszkanie dla pluszaków. Jest niewielkich rozmiarów, jednak jest na tyle przestrzenny, by pozwolić smykowi zatroszczyć się o maskotki we wnętrzu, co wpłynie korzystnie na jego empatię. Rozłożenie nie zabiera dużo czasu, a sam szałas zajmuje mało przestrzeni, dzięki czemu będzie idealnym dodatkiem dla pokoju dorastającego młodzieńca. Do stworzenia takiego namiotu najczęściej wykorzystuje się włókna bawełniane zapewniające miękkość i wytrzymałość konstrukcji. Występują w różnych kolorach, dzięki czemu tipi mogą świetnie wkomponować się w aranżację pokoju.

Pluszaki i inne zabawki — gdzie je schować?

Rodzicowi zależy na tym, aby smyk miał zachowany porządek w pokoju, przy czym nie zawsze rzeczy zmieszczą się na półkach, dlatego warto zapewnić dziecku miejsce, w którym będzie mogło magazynować własne zabawki. Uznaniem cieszy się koszyk na akcesoria, który będzie prywatnym schowkiem. Może on pełnić rolę nie tylko dziecięcej skrytki, ale i praktycznej dekoracji dopełniającej aranżację. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na to, że dostępnych jest wiele modeli z różnymi atrakcyjnymi wzorami, dlatego należy dobrać produkt do własnych potrzeb. 

Decydując się na organizację dziecięcego pokoju, warto zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność planowanych rozwiązań, jak i ogólną estetykę. Wybór nie powinien ograniczać się tylko do koloru, ale i właściwości kupowanej dekoracji. Jako że pokój dziecka jest jego azylem, przedmioty znajdujące się w jego wnętrzu powinny budzić pozytywne skojarzenia. Decydując się na aranżację, należy skonsultować się ze specjalistą posiadającym doświadczenie w zakresie realizacji projektów. Nie tylko kolory przedmiotów mają znaczenie, ale również ich praktyczne dopasowanie. Kupując produkty, należy pomyśleć o dobrym samopoczuciu malca, dlatego nie warto spieszyć się — wybór powinien być przemyślany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *