Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

karuzela do łóżeczka

Jaki rodzaj karuzeli do łóżeczka wybrać?

Kompletowanie wyprawki, zwłaszcza dla pierwszej pociechy, nierzadko okazuje się dość skomplikowane. Rynek z akcesoriami dziecięcymi jest różnorodny i rozległy, a ogromny wybór może przyprawić świeżo upieczonych rodziców o zawroty głowy. Głównie z tego względu warto zdać sobie sprawę, jakie akcesoria będą najpotrzebniejsze i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie. W internecie łatwo znaleźć różnorodne poradniki na ten temat, jednak powinno się wybierać wyłącznie sprawdzone źródła informacji.

Ubranka, akcesoria pielęgnacyjne, wózek – to tylko część produktów, w które należy się wyposażyć jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Kluczowy okaże się także tak niepozorny przedmiot, jak karuzela, którą będzie można powiesić nad łóżeczkiem brzdąca. Wydawać by się mogło, że to mało istotny przedmiot, jednak warto poświecić mu chwilę uwagi i dowiedzieć czegoś więcej o jego licznych zaletach. To doskonały pomysł na prezent dla przyszłych rodziców z okazji narodzin dziecka, baby shower czy gender reveal.

Karuzela z efektami dźwiękowymi i projektorem

karuzela do łóżeczka

Każdy rodzic nieraz zdążył się przekonać, że położenie dziecka do snu nie zawsze jest proste. Maluchy często, gdy przychodzi odpowiednia pora, nie odczuwają zmęczenia lub są marudne przez nieregularny dzień i nie potrafią się uspokoić. W takich przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone pomoce, a mianowicie karuzele do łóżeczka. To dobrze znany przedmiot, który od lat wspomaga rodziców w utuleniu pociech do spania. Ich wybór w sklepach stacjonarnych, jak i online okazuje się ogromny, dzięki czemu wszyscy mają szansę wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadać ich potrzebom. Najchętniej wybierane są te bardziej nowoczesne, ponieważ mają wiele funkcji ułatwiających usypianie maluchów.

Jedną z nich są różnorodne efekty dźwiękowe. Spokojne kołysanki ukoją brzdąca i pomogą mu spokojnie zasnąć. Karuzele zazwyczaj mają już wbudowane melodie, które można samodzielnie wybierać lub odtwarzać losowo. Niektóre modele posiadają również zaprogramowanego lektora z krótkimi bajkami, które zainteresują każdego szkraba. Inną zaletą, jaką posiadają niektóre modele, jest wbudowany projektor. W zależności od wybranego wariantu istnieje możliwość wyświetlania na suficie np. gwiazdy czy zwierzęta. Cień przyciągnie uwagę dziecka, uspokoi go, a w połączeniu z kołysanką ukołysze do snu.

Karuzela elektryczna czy tradycyjna?

W obecnych czasach wiele osób zdecydowanie chętniej decyduje się na unowocześnione akcesoria, również, jeśli chodzi o rodziców. Niemniej nawet w czasach zaawansowanej techniki łatwo znaleźć fanów prostoty. Wybierając akcesoria, trzeba rozeznać się w swoich potrzebach, a tym samym zdecydować się na najodpowiedniejsze modele. Jeśli chodzi o karuzele, wyróżnia się dwa podstawowe warianty – klasyczne i elektroniczne. Pierwszy nie posiada dodatkowych funkcji, a jego działanie uzależnione jest od specjalnego pokrętła. Po przekręceniu go kolorowe zawieszki się obracają, a gdy przestaną, należy powtórzyć czynność i znów nakręcić. Dla niektórych jest to niezbyt wygodne, dlatego wtedy powinno się sięgnąć po drugą opcję. Jej największym atutem okazuje się możliwość sterowania karuzelą z poziomu specjalnego pilota lub aplikacji w smartfonie. Warto wspomnieć, że dzięki temu elektryczna karuzela do łóżeczka to bardzo popularny wybór wśród opiekunów. Specjalnie zaprogramowany system sprawia, że zawieszki kręcą się automatycznie po włączeniu aż do czasu wyłączenia akcesorium, bez większej ingerencji człowieka. Dodatkowo za sprawą połączenia z wbudowanym systemem bluetooth karuzelę można włączyć, wyłączyć lub uruchomić muzykę z dowolnego miejsca w domu. To szczególnie przydatne, gdy rodzic musi zająć się domowymi obowiązkami, a dziecko potrzebuje dodatkowej rozrywki czy urozmaicenia.

Pluszowe zawieszki – czy to przydatny element?

karuzela do łóżeczka

Głównym punktem zainteresowania najmłodszych, jeśli chodzi o karuzele, są kolorowe zawieszki. Producenci oferują zróżnicowane akcesoria, zatem istnieje możliwość ich dowolnej wymiany i konfiguracji, tym samym pobudzając zmysły maluszka. Różnorodność to ważna kwestia, ponieważ dzięki temu dziecko nie znudzi się tak szybko. Gdy zabawki powolnie kręcą się w akompaniamencie muzyki, maluchy się odprężają, a wtedy zaśnięcie będzie dla nich prostsze. To także dobry sposób na zajęcie ich uwagi, kiedy rodzice muszę zająć się przez chwilę czymś innym. Każda karuzela nad łóżeczko dostępna jest do kupienia w pakiecie z różnymi zawieszkami – mogą być to zwierzęta, pojazdy, bohaterowie bajek i wiele innych. W zależności od preferencji można zdecydować się na warianty pluszowe lub drewniane. Obie wersje z pewnością przyciągną uwagę brzdąca i zachęcą do obserwacji czy wyciągania rączek w ich stronę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karuzeli?

Wybór akcesoriów dla najmłodszych okazuje się bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Pójście do sklepu i zakup losowej karuzeli do łóżeczka nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ łatwo w ten sposób rozczarować się swoim wyborem. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jej jakość. Kupując akcesorium wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz od renomowanych producentów ma się pewność, że to posłuży znacznie dłużej. Dzięki temu wymiana i zakup nowej karuzeli nie będzie konieczny, a budżet domowy nie zostanie dodatkowo obciążony. Inna kwestia, której nie można pominąć to rodzaj mocowania.

To głównie od niego uzależnione jest bezpieczeństwo dziecka – w końcu ma znaleźć się bezpośrednio nad nim, dlatego trzeba wyeliminować jakiekolwiek ryzyko potencjalnego wypadku. Produkty nie mogą być wykonane ze słabej jakości plastiku, lepiej decydować się na solidniejsze materiały. Należy także dobrać je do danego łóżeczka, ponieważ nie wszystkie karuzele pasują na każdy rodzaj szczebelków, do których najczęściej się je montuje. Powinno się zorientować, czy wybrany model karuzeli posiada dodatkowe funkcje. Ta wyposażona w ciekawe zawieszki, efekty świetlne i dźwiękowe okaże się o wiele ciekawsza dla dziecka, a tym samym praktyczniejsza dla rodziców, ponieważ zainteresuje ich maluszka na dłużej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *