Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 13201 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

Zabawki kreatywne dla 2 latka

Jakie zabawki będą najlepszym pomysłem na prezent dla malucha?

Wraz z nadejściem jesieni rodzice zaczynają powoli poszukiwać wymarzonych, świątecznych prezentów. Sklepy zapełniają swoje półki coraz ciekawszymi zabawkami, które mają spełnić wymagania najmłodszych domowników. Na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka, która stanie się nie tylko miłym prezentem, ale i rozwinie jego kreatywność? Przedstawiamy kilka pomysłów, które zachwycą każdego maluszka! 

Zalety kreatywnych zabawek

Wiele osób, kupując zabawki dla dziecka, nie zastanawia się, czy będą miały one pozytywny wpływ na rozwój ich wyobraźni. I z założenia zabawki właśnie tak powinny działać, lecz wiele z nich ma albo ograniczone funkcje, albo po prostu bardzo szybko się nudzą, wskutek czego lądują gdzieś w kącie szafy i są nieużytkowane przez dzieci. Zabawki powinny rozbudzać wyobraźnię i ciekawić. Mogą być również doskonałym integracyjnym elementem, dzięki któremu spędzanie czasu z rodzicem będzie ciekawsze niż zwykle. Kreatywne zabawki skutecznie rozwijają wiele procesów umysłowych, które są bardzo ważne dla rozwijającego się malucha, zwłaszcza że jego kreatywność powinna zostać odkryta i pobudzona – nie jest ona czymś, co dziedziczy się po rodzicach. Dedukcja, kojarzenie faktów czy samodzielne dostrzeganie przyczyn i skutków to tylko kilka ważnych procesów, które mogą zostać rozwinięte podczas zabawy.

Rynek zabawek w praktyce

Branża z artykułami dla dzieci coraz częściej zaskakuje rodziców, tworząc niespotykanie dotąd zestawy kreatywnych zabawek dla najmłodszych. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można spotkać nie tylko akcesoria dla starszych dzieci, ale i dla niemowląt, których celem jest pobudzenie układu sensorycznego. Dziecko, które pracuje z edukacyjnymi zabawkami, staje się coraz bardziej twórcze. Nie poddaje się znanym już sobie schematom, kształtuje myślenie i wychodzi poza poznane dotąd granice. Zabawki te potrafią wyciszyć malucha, skoncentrować go i przede wszystkim tworzą wiele nowych połączeń w mózgu, które zaowocują w dalszych latach.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla maluszka

Rozwój małego dziecka jest naprawdę ważny, dlatego już od pierwszych miesięcy życia warto zastanowić się nad tym, jakie zabawki sprawdzą się dla niego najlepiej. W takim wypadku warto postawić na prostotę – niemowlę ma ograniczone możliwości percepcyjne, lecz jest bardzo otwarte na nową dawkę wiedzy, dlatego też akcesoria stymulujące układ sensoryczny będą najlepszym rozwiązanie. Jest to proste, a przy tym bardzo rozwijające. Dużo kolorów, wydawanie dźwięków, szelest, różnorodna faktura – to tylko kilka podstawowych elementów, które zazwyczaj zawierają zabawki dla niemowlaka.

Dzieci dorastają bardzo szybko, dlatego też zabawki dla niemowlęcia szybko odchodzą w niepamięć, zastępowane przez te dla starszych dzieci. Gdy malec potrafi już stanąć na własnych nogach, staje się jeszcze bardziej ciekawy świata. Jest pewniejszy siebie i dużo chętniej dotyka wszystko, co znajduje się wokół niego. Warto w takim wypadku zainwestować w nowe, bardziej rozbudowane zabawki, które rozwiną jego umysł jeszcze bardziej. Rodzice często stawiają na jeździki z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, przy których dziecko może poćwiczyć również chodzenie. Zabawkowe instrumenty muzyczne są równie chętnie wybierane, by ćwiczyć koordynację wzrokowo-słuchową. To także wsparcie dziecięcego talentu. Wspierają one również poczucie rytmu oraz ćwiczą koordynację ruchową i pamięć maluszka.

Kreatywne zabawki dla starszaka

Zabawki kreatywne dla 2 latka

Gdy maluszek skończy 2 lata, można zacząć rozszerzać mu wiedzę o kolorach, kształtach czy zwierzątkach. To właśnie wtedy zaczyna mówić i więcej rozumieć. Jego umysł chłonie wiedzę dużo szybciej i jest jej spragniony. Dwulatki bardzo chętnie rozwijają swoją wyobraźnię, jeśli tylko mają wsparcie. Zakup zabawek zarówno prostych, jak i innowacyjnych jest dobrym pomysłem. Ważne, aby wydawały dźwięki, mogły składać się z wielu elementów, kształtów i kolorów. Dzięki temu maluch zyska nie tylko sporą dawkę zabawy, ale i wiedzy. Zabawki kreatywne dla 2 latka to przede wszystkim klocki, interaktywne książeczki, układanki, proste gry planszowe czy piłki. Misie pluszowe z funkcjami wyświetlania różnych wzorów, puszczania piosenek czy nauki języków to także częsty wybór.

Z czego mogą być wykonane zabawki?

Dwulatki bardzo chętnie budują różne konstrukcje, dopasowują do siebie elementy czy naśladują dźwięki zwierząt. Poznają otaczający ich świat bardzo szybko, dlatego też zakup zabawek musi być przemyślany. Klocki, które dostosowane są do ich wieku, mogą służyć maluchom nawet przez kilka lat. Jest to jedna z najchętniej wybieranych i najbardziej lubianych zabawek – zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Zdecydowanie wiodą one prym wśród zabawek edukacyjnych dla 2 latka. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i wzorów klocków. Mogą być one wykonane z plastiku lub drewna. Puzzle i układanki przeznaczone do ich wieku pozytywnie wpłyną na rozwinięcie umiejętności dopasowywania kształtów i wzorów. Interaktywne książeczki wykształcą refleks dziecka, przyczynią się do nazywania kolorów i rozróżniania dźwięków, np. zwierząt. Zakup piłki sprawia, że maluch rozwija swoje umiejętności ruchowe, co jest równie ważne. Nie powinno zapominać się o rozwoju ciała – wspieranie mięśni jest kluczowe do prawidłowego wzrostu.

Zabawki edukacyjne są bardzo ważnym elementem w prawidłowym rozwoju malucha. Chcąc zapewnić mu kreatywne patrzenie na świat, dostrzeganie wielu elementów oraz łączenie przyczyn i skutków, warto zastanowić się nad tym, jaka zabawka przyczyniłaby się do tego najlepiej. Klocki, zabawkowe instrumenty, interaktywne książeczki czy puzzle to tylko kilka z podstawowych pomysłów, które mogą sprawdzić się jako prezent dla dziecka. Należy przyjrzeć się jego zainteresowaniom i na tej podstawie wybrać idealną zabawkę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *