Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

lalka dla dziecka

Korzyści płynące z zabawy lalkami

Mówiąc o zabawkach dla dzieci, na pierwszy plan wysuwają się maskotki i lalki. Są to uniwersalne rozwiązania dla każdego dziecka, dostępne w różnych wariantach. Małe dzieci uwielbiają bawić się lalkami, przebierać je, odgrywać różne scenki z życia codziennego. Zabawa w dom ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka, można też dokupić szereg dodatkowych akcesoriów, które jeszcze bardziej zachwycą podopiecznego. Nawet zabawa pacynką jest wspaniałą formą rozrywki, która wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. Nie trzeba od razu sięgać po lalkę Barbie, bo możliwości jest zdecydowanie więcej. Małemu dziecku wystarczy zwykła szmacianka, która stanie się najlepszym przyjacielem.

Dlaczego warto sprezentować dziecku lalkę?

Zabawa lalkami ma wiele korzyści, wpływa pozytywnie na rozwój psychofizyczny dziecka. Tego typu zabawki sprawdzają się w przypadku każdego dziecka, niezależnie od wieku. Można sprezentować je już niemowlakowi. Dzieci mówią do swoich lalek, przypisując im różne cechy i role. Każda interakcja z zabawką jest okazją do rozwoju języka. Nie ma lepszego sposobu na naukę niż właśnie poprzez zabawę. Nawet jeśli dziecko jest nieśmiałe, to pewnością przełamie swoje opory w kontakcie z lalką, czyli najlepszym przyjacielem. Wpłynie to korzystnie na rozwój komunikacji. Dla dziecka świetną zabawą jest trzymanie dwóch lalek i prowadzenie między nimi dialogu. Kolejną zaletą obcowania z lalkami jest uczenie się umiejętności społecznych, otwartości i towarzyskości. Kolejną korzyścią będzie rozwój emocjonalny, dziecko może wyrazić to, co czuje, odgrywając różne scenki przy wykorzystaniu lalek. Wspiera to rozwój bardzo pożądanych cech, czyli empatii i sympatii. Kolejną zaletą będzie poprawienie zdolności motorycznych, zręczności, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Można mówić o ćwiczeniu równowagi i kierunkowości. Dzieci bawiące się lalkami rozwija pewność siebie i kreatywność. Tego typu zabawa pobudza wyobraźnię.

Jakie są dostępne lalki dla dziewczynek?

lalka bobasLalka niejedno ma imię, można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu. Najprostsze są lalki szmaciane, które świetnie sprawdzają się w przypadku najmłodszych. Takie szmacianki są miękkie i bezpieczne w użytkowaniu, idealnie nadają się na pierwszą lalkę dla niemowlaka. Dzieci uwielbiają przytulanki, które ułatwiają im zaśnięcie. Lalki materiałowe są lekkie, przez co dziecko nie ma problemu z ich noszeniem, może zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Szmacianka zapewni większe poczucie bezpieczeństwa, będzie wsparciem podczas stresujących sytuacji. Zaletą lalek szmacianych jest to, że łatwo utrzymać je w czystości, mogą być prane w pralce. Starszym dzieciom warto sprezentować lalkę typu bobas, która do złudzenia przypomina niemowlaka. Dziewczynki lubią się troszczyć o bobasy, przebierać je, czesać, wychodzić na spacer, karmić itd. Jest to świetna opcja, jeśli chce się nauczyć dziecko cierpliwości i logicznego myślenia, zapoznać z częściami ciała. W sprzedaży dostępne są nawet lalki bobasy, którym można podawać płyny i przewijać oraz modele płaczące i potrzebujące przytulania. Dziecko może nauczyć się odpowiedzialności i troszczenia się o innych dzięki zabawie takim bobasem.

Ogromną popularnością cieszą się lalki celebrytki, po które chętnie sięgają starsze dziewczynki. Nie brakuje ulubionych postaci bajkowych w formie lalek. Można kupić dziecku lalkę wykonującą konkretny zawód z dodatkowymi akcesoriami w zestawie, czyli piłkarkę, piosenkarkę, lekarkę, nauczycielkę, kucharkę itd. Mnogość małych elementów sprawia, że dziecko rozwija zręczność i koordynację ruchową. Posługiwanie się nimi wymaga precyzyjności. W przypadku lalek celebrytek można też mówić o rozwoju zmysłu estetycznego. Ciekawą opcją na rynku są również laleczki do zbierania, czyli niewielkie lalki kolekcjonerskie w różnych stylizacjach, wyposażone w rozmaite akcesoria. Małym dzieciom można kupić lalkę interaktywną, która świeci, śpiewa, mówi, wydaje różne dziewki. W sprzedaży znajdują się nawet latające lalki, w kolorowych włosach, syrenki, wróżki, księżniczki. Lalki mogą uczyć nowych słów, rozwijać umiejętności społeczne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie lalek?

lalka dla dziewczynki Przy wyborze lalki należy mieć na uwadze to, z jakich została wykonana materiałów – bezpiecznych, dobrej jakości, trwałych i solidnych. Bardzo ważny jest wiek dziecka, do tego należy dobrać odpowiednią lalkę. W przypadku małych dzieci zaleca się postawić na prostotę. Rozmiar lalki też ma znaczenie i należy dopasować ją do wzrostu i możliwości użytkownika. Bardzo ważne jest to, aby lalka wyglądała przyjaźnie, dlatego powinno się zwracać uwagę na mimikę, oczy, kolory. Kolejną kwestią jest funkcjonalność zabawki, znacznie ma również dodatkowe wyposażenie. Dzieciom do trzeciego roku życia należy kupić niewielką i lekką lalkę, najlepiej materiałową i funkcyjną. Starszym dzieciom do piątego roku życia polecić można średniej wielkości lalki z głosem, śpiewające, śmiejące się, mówiące, płaczące, płaczące czy nawet sikające. Dzieci będą zadowolone z możliwości rozbierania i ubierania lalki.

Lalki dla dzieci dostępne są w tak wielu wariantach do wyboru, że aż trudno zdecydować się na konkretną zabawkę. Jedna wydaje się być lepsza od drugiej, można też liczyć na przeróżne akcesoria dla lalek. Dodatkowe gadżety sprawiają, że zabawa lalkami staje się jeszcze przyjemniejsza. W przypadku zabawkowych bobasów nie może zabraknąć smoczka, butelki do karmienia, nocnika, różnych akcesoriów pielęgnacyjnych. Przyda się również kołyska i nosidełko. Dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami, mogąc je stylizować przy pomocy różnych ubranek, butów i innych modnych akcesoriów. W zestawach nierzadko znajdują się też różne pojazdy i zwierzęta dla lalek. Lista jest naprawdę długa: meble, walizki, domki, zestaw plażowy z namiotem, sprzęt RTV i AGD, miniaturowe jedzenie, domowe zwierzęta, biżuteria, mini instrumenty muzyczne, gadżety kosmetyczne i fryzjerskie i wiele więcej. Producenci akcesoriów dla lalek regularnie wypuszczają na rynek kolejne zestawy typu wiejska zagroda, rockowa scena, studio urody, wakacyjny wyjazd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *