Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

dziadkowie trzymający wnuki na kolanach

Kreatywne prezenty na Dzień Dziadka i Babci

Nie zawsze wnuczek ma okazję okazać wdzięczność dziadkom za np. opiekę lub przygotowane obiady. Aby sprawić im radość, można pomyśleć o specjalnym upominku na Dzień Babci i Dziadka. W większości przypadków seniorzy wolą otrzymać własnoręcznie wykonane prezenty niż kupioną wcześniej bombonierkę lub kwiaty. Wiąże się to z tym, że ci zwracają większą uwagę na intencję i pamięć. Dobrym pomysłem będzie także wymyślenie ciekawych zabaw, dzięki którym nie tylko smyk bliżej pozna zainteresowania starszego pokolenia, ale i babcia z dziadkiem zaznajomią się z jego hobby. Jak wywołać uśmiech na twarzy dziadków?

Klasyczne laurki — o zestawie artystycznym

wnuk przytulający się do babciCzęsto okazuje się, że do zrobienia wyjątkowego prezentu może posłużyć zwykła kartka papieru, kredki oraz mazaki. Dla dziadków najważniejszy jest gest i z pewnością ucieszą ich prace artystyczne malca narysowane z myślą o nich. Niezależnie od tego, czy będą to ich portrety, czy ulubione kwiaty babci — odręcznie wykonane rysunki na pewno sprawią wiele radości. Choć rodzice powinni obserwować maluszka, należy dać mu wolną rękę.  Dzieci potrafią być niezwykle pomysłowe w tym wieku, dlatego warto rozważyć zakup zestawu artystycznego, który pozwoli im na wyrażenie siebie. W skład pojedynczego kompletu wchodzą kolorowe kredki i mazaki. Przybory pozwolą na narysowanie czegoś, co stanie się piękną dekoracją na ścianie mieszkania dziadków. Kto wie, może rysunek dla babci będzie pierwszym sygnałem tego, że w naszym dziecku kryje się prawdziwy artysta.

Obraz z ciastoliny — estetyczny podarunek

Rodzic powinien bacznie obserwować postępy maluszka, przy czym rozwój zdolności manualnych jest czymś, co warto uwzględnić podczas planowania zajęć dla niego. Należy zwrócić szczególną uwagę na motorykę małą, co wiąże się z trenowaniem jego ruchów palców. Dobrym pomysłem może się okazać lepienie obrazów z ciastoliny.  Zabawa pozwoli nie tylko na danie upustu kreatywności, ale i będzie świetnym ćwiczeniem dłoni. Ponadto stanowi okazję do tego, by wyjaśnić mu, czym są kształty oraz kolory. Uzupełniony obraz może być idealnym prezentem dla babci, który posłuży jako wyjątkowy element wystroju mieszkania. Zestawy dostępne w sklepach składają się z masy plastycznej oraz specjalnego wydruku będącego podpowiedzią do tego, jak wykonać całość. Aby wręczyć własnoręcznie ulepione dzieło sztuki na czas, warto pamiętać o tym, że ciastolina schnie 2-3 dni.

Naszywka jako niebanalny prezent dla dziadka

Okres wczesnoszkolny to etap rozwoju, podczas którego pojawiają się pierwsze znaczące kroki smyka w stronę poszukiwania własnej tożsamości. Rodzic powinien zadbać o to, by maluch miał możliwość wyrażenia samego siebie, dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie zestawu służącego do projektowania naszywek. Maluch posiadający własny komplet, będzie w stanie tworzyć różnego rodzaju ozdoby, które nadadzą nowego życia jego ubrankom. Naszywane motylki i flamingi mogą się okazać świetnymi dodatkami pasującymi zarówno do spodni, jak i kurtki.

Fantastyczne notesy do przyozdobienia haftem

wnuczka robiąca dziadkowi niespodziankęSkoro już w temacie haftowania jesteśmy… Okres wczesnoszkolny charakteryzuje się również tym, że dziecko rozwija się w różnych dziedzinach. Od gotowania prostych dań, aż po szydełkowanie — maluch bardzo stara się być samodzielny i będzie to wyrażał na wiele sposobów. Warto być otwartym rodzicem, dlatego uznaniem cieszą się zabawy, które uczą maluszka podstawowych umiejętności. Dobrym pomysłem mogą się okazać notesy do przyozdobienia haftem, które sprawią, że maluch nauczy się nie  tylko podstaw szycia, ale i poprawi koordynację ręka-oko poprzez zabawę. Ponadto będzie miał okazję samodzielnie „wyhaftować prezent” dla dziadka. W skład zestawów wchodzą małe elementy, dlatego zabawka jest rekomendowana dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Choć własnoręcznie wykonany podarunek będzie miłą niespodzianką, warto pamiętać o tym, że najważniejsza dla seniorów jest możliwość spędzenia czasu z juniorami. Istnieje wiele rzeczy, których dziadkowie i wnuki mogą się od siebie wzajemnie nauczyć. Maluchy pokażą starszym liczne zabawy, natomiast ci okażą się prawdziwą skarbnicą wiedzy i opowiedzą o dawnych czasach. Będąc rodzicem, należy pomyśleć o tym, w jaki sposób podejść do organizacji Dnia Dziadka i Babci. Dobrym pomysłem będzie zaplanowanie skromnego przyjęcia, ponieważ jest to okazja, by zbliżyć do siebie młodsze i starsze pokolenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *