Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

pozytywka dla niemowlaka

Muzyczne pomoce w zasypianiu malucha

Niemowlaki przesypiają większość doby i regularne drzemki w ciągu dnia są dla nich czymś zupełnie naturalnym. Głównie z tego względu wydawać by się mogło, że wieczorne położenie brzdąca do snu nie będzie sprawiało żadnego problemu. W większości przypadków rzeczywistość wygląda inaczej a zagubieni i nieraz sfrustrowani rodzice próbują szukać pomocy oraz alternatywnych metod, aby ich dziecko spokojnie zasnęło. Internet okazuje się pełen porad na ten temat, nie trzeba długo szukać, aby znaleźć dowolny artykuł. Powinno się jednak podkreślić, że nie wszystkie są godne uwagi.

Często dochodzi do sytuacji, w której poszczególne osoby wypowiadają się na temat, o jakim nie mają pojęcia. Głównie z tego względu należy weryfikować wszelkie znalezione w sieci informacje. Pomocne okaże się także korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł oraz serwisów internetowych cieszących się zaufaniem wśród innych opiekunów. Rynek produktów dla najmłodszych jest obecnie bardzo rozwinięty, dlatego w wielu sytuacjach wystarczy pójść do najbliższego sklepu z dziecięcego i poprosić pracownika o doradzenie w doborze konkretnego akcesorium. Warto wspomnieć, że niektóre z nich mogą pomóc niemowlakowi w zasypianiu.

Akcesoria przydatne do usypiania dzieci przy muzyce

pozytywka dla niemowlaka

Puszczanie muzyki przez domowy sprzęt audio wydaje się najprostsze, w końcu ma się go zawsze pod ręką i nie trzeba przeznaczać na to dodatkowych funduszy. W niektórych przypadkach jednak warto zaopatrzyć się w dedykowane temu przedmioty dla dzieci. W sklepach internetowych, jak i stacjonarnych z akcesoriami dla najmłodszych dostępnych jest wiele akcesoriów muzycznych. Jednym z najchętniej kupowanych okazuje się pozytywka dla niemowlaka. Ta występuje w kilku wariantach, można ją zakupić np. w formie karuzeli nad łóżeczko dziecięce, wtedy będzie dodatkowo wyposażona w kolorowe zabawki, które dodatkowo przyciągną uwagę maluszka. To jeden z częściej kupowanych wariantów.

Popularne są również wersje do postawienia np. na szafkę. Mogą być w kształcie zwierząt lub innych postaci, a także klasycznych pudełeczek z figurką. Należy podkreślić, że szkatułka z pozytywką to doskonały pomysł na prezent. Będzie niebanalnym podarunkiem, z pewnością przypadnie dziecku oraz rodzicom do gustu i sprawdzi się podczas trudności z zasypianiem. To zatem praktyczny przedmiot, a dzięki swojemu ponadczasowemu wyglądowi pełni również funkcję dekoracyjną. Na pewno wpasuje się we wnętrze każdego pokoiku dziecięcego i będzie grała spokojną melodię co noc.

Jak muzyka wpływa na niemowlaki?

W przypadku niemowląt melodie pełnią funkcję głównie relaksacyjną – pomaga im się uspokoić, odstresować i poczuć bezpiecznie, a w rezultacie spokojnie zasnąć. Niemniej jednak to nie jedyna ich rola, ponieważ nierzadko pomagają również w zabawianiu maluszków. W przypadku starszych pociech jest to sposób na naukę mówienia, czy kształcenie w nich poczucia rytmu. Cisza może wywoływać niepokój, dlatego jednym z lepszych sposobów na spokojny sen okaże się kołysanka. Pozytywka, z której będzie się wydobywać, spełni również funkcję niebanalnej dekoracji. Z pewnością zaprezentuje się rewelacyjnie w pokoju każdego szkraba.

Podobnie jak sen, muzyka odgrywa ważną rolę w prawidłowym rozwoju szkraba. Działa ona bowiem stymulująco i prozdrowotnie, dlatego już od pierwszych dni można puszczać maluszkowi różne melodie. Muszą być one oczywiście odpowiednio dopasowane – powinno się wybierać wolne utwory o pogodnej tonacji, szczególnie popularna jest muzyka klasyczna. Nie można zapomnieć o właściwej regulacji głośności, ponieważ zbyt głośna mogłaby zaburzać spokój, a przede wszystkim sen dziecka. W internecie łatwo znaleźć wiele składanek muzyki relaksacyjnej, które również będą chętnie wykorzystywana przez większość rodziców.

Znaczenie snu w rozwoju dziecka

Nie od dziś wiadomo, że sen jest bardzo ważny w życiu każdego brzdąca. W zależności od wieku te przesypiają większość dnia. Brak tego powoduje przede wszystkim rozdrażnienie, a tym samym płaczliwość malca, co będzie uciążliwe zarówno dla niego, jak i rodziców. Dla nich czas, kiedy maluch śpi, okazuje się równie ważny – sami mogą wtedy odpocząć lub zająć się obowiązkami domowymi, na które nie mają czasu, opiekując się pociechą. Istnieje jednak znacznie więcej powodów, dla jakich powinno się dbać o regularny, a także spokojny sen dziecka – to właśnie wtedy mózg rozwija się najintensywniej.

Prawidłowy rozwój brzdąca jest niewątpliwie bardzo ważny, ponieważ ma to wpływ na przyszłe życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Na podstawie przeprowadzonych badań można wywnioskować, że za sprawą jakościowego snu maluch potrafi się lepiej skoncentrować, łatwiej przyswaja również nowe bodźce. Dzięki temu będzie miał bardziej rozwinięte cechy poznawcze i prościej przystosuje się do różnych sytuacji. Co więcej, właśnie w fazie snu rozwijają się komórki odpowiedzialne za odporność brzdąca oraz hormon wzrostu. Jak zatem łatwo wywnioskować, dobry sen okazuje się potrzebny, aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *