Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13203 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

Niania elektroniczna – w trosce o dobro dziecka

W pierwszych miesiącach swojego życia noworodki przesypiają większość dnia. Świeżo upieczeni rodzice często martwią się o bezpieczeństwo podczas snu — czy niemowlę równomiernie oddycha i czy zawsze może liczyć na czyjąś obecność po przebudzeniu. Szczególnie przy pierwszym dziecku, często urządzają częste wędrówki do łóżeczka, by sprawdzić, jak oddycha ich pociecha. Zamiast tego, by mieć dziecko ciągle na oku, mogą zakupić specjalny sprzęt monitorujący. To szczególnie przydatne urządzenia, gdy ma się duży dom lub gdy dzidziuś znajduje się często pod opieką innych osób. Specjalna niania zmierzy różne parametry maluszka, takie jak puls i oddech, prześledzi wszystkie jego ruchy i zaalarmuje, gdy tylko wykryje jakiekolwiek niebezpieczeństwo. 

Twój Maluszek pod czujną ochroną

Dziecko uspokajane przez nianię elektroniczną

Rodzic nie zawsze ma możliwość ciągłej kontroli dziecka przebywającego w łóżeczku. A przecież drzemki niemowlęcia są często dla niego jedynym czasem, który mogą przeznaczyć na obowiązki domowe — pranie, sprzątanie czy gotowanie, a także odpoczynek własny. By zapewnić małemu śpiochowi bezpieczeństwo i prawidłową higienę snu, warto nabyć specjalny sprzęt. Niania elektroniczna dostępna jest w wielu modelach, a ten podstawowy daje możliwość odsłuchu — i tyle czasem wystarczy, by zaalarmowany odgłosami z innego pomieszczenia opiekun mógł popędzić czym prędzej do swojej pociechy. Wiele wersji tego sprzętu posiada funkcję dwustronnej komunikacji, dzięki której można uspokajać głosem maluszka, już podczas drogi do pokoju, ponieważ sam kojący głos rodzica ma zbawienny wpływ na nastrój dziecka i jest w stanie go bardzo szybko ukoić.

Opieka nad dzieckiem z pomocą elektronicznej niani

Noworodki najbardziej kochają ramiona rodzica, dlatego tak często wybudzają się ze snu i czasem chcą tylko sprawdzić, czy ich opiekun znajduje się blisko nich. Sprzęt elektroniczny będzie także stanowił niezawodne rozwiązanie, jeśli rodzic musi często pozostawić dziecko pod opieką niani czy osób z rodziny. Inne modele tych urządzeń posiadają wbudowaną kamerę, czyli dają możliwość nagrywania. Rodzic może w każdym momencie obejrzeć lub odtworzyć nagranie z pokoju dziecka, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Poszczególne wersje sprzętu posiadają monitory o różnych przekątnych, a większy monitor to gwarancja wygodniejszego podglądu.

Różnorodne funkcje sprzętu — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niania elektroniczna

W sklepach można nabyć sprzęt w różnych modelach, a najtańsze, nowe wersje niani kosztują nieco ponad sto złotych. Podstawowe wyposażenie składa się z dwóch urządzeń — odbiornika i nadajnika — i ma niewielki zasięg np. 50 metrów. Jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują niewielkiego wsparcia przy codziennej opiece. Bardziej wymagający rodzice zakupią sprzęt o bardziej rozbudowanych funkcjach. Niania elektroniczna z kamerą pozwala mieć oko na maluszka cały czas. Urządzenie może łączyć się z WI-FI, dzięki czemu obraz trafia do laptopa lub telefonu.

Zaawansowane funkcje niani

Kamera nie tylko rejestruje śpiącą pociechę, ale także może utrwalać kadry w formie zdjęć — widok śpiącego maluszka rozczula chyba każdego dorosłego. Kolejną funkcją do wyboru jest ruch kamery — podstawowo wyposażone nianie posiadają jednokierunkowy ruch kamery, ale te bardziej zaawansowane umożliwiają monitorowanie panoramiczne, ruch dwukierunkowy i zoom. Zdecydowana większość urządzeń posiada czujnik ruchu lub płaczu, a to oznacza, że uruchamiają się podczas aktywności dziecka, a w czasie spokojnego snu przechodzą w stan czuwania.

Akumulator elektronicznej niani

Jednym z najważniejszych parametrów niani jest zasilanie. Dobrze, jeśli są wyposażone w akumulator, tak by działały nawet podczas przerw w dostawie prądu. Nie mniej ważna jest także liczba kanałów transmisyjnych. Działający na podobnych zasadach jak walkie-talkie, sprzęt może zbierać zakłócenia radiowe z otoczenia. Im większa liczba kanałów, tym łatwiej jest znaleźć taki, w którym dźwięk jest czysty, pozbawiony jakichkolwiek szumów. Nianie nie tylko mogą podglądać dzieci i reagować na ich płacz, ale także kontrolować ich oddech.

Monitory oddechu są szczególnie przydatne w przypadku wcześniaków. Specjalne płytki sensoryczne podkłada się pod materac, by zapobiec ryzyku SIDS, czyli nagłej śmierci noworodków. Gdy tylko sprzęt zarejestruje wszelkie zakłócenia oddechu, sygnał alarmowy rozbrzmiewa w osobnym urządzeniu, które można postawić na komodzie lub nosić przy sobie. Co jeszcze potrafi niania? W zależności od modelu, jest w stanie podać stan wilgotności, temperaturę w pokoju, świecić niczym lampka nocna, a także grać piosenki i kołysanki. Warto zwrócić uwagę na jakość obrazu nagrywanego w ciemności. Nie można także zapomnieć o wygodzie użytkowania — prosty interfejs daje możliwość intuicyjnej obsługi.

Elektroniczna opiekunka — nie tylko dla niemowląt

Urządzenia monitorujące nie tylko są przydatne w opiece nad niemowlęciem, ale mogą także posłużyć rodzicom starszych dzieci. W jakich przypadkach i dlaczego? Większe pociechy potrafią rozrabiać, szczególnie gdy opiekunów akurat nie ma w pokoju. Kwestia ich bezpieczeństwa również jest priorytetowa, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokoju starszaka dodatkowy nadzór nad jego zabawą sprawował ten rodzaj sprzętu. Docenią to z pewnością rodzice, którzy zamieszkują duży dom z wieloma pomieszczeniami. Gdy dzieci bawią się u góry, a rodzic musi na dole zrobić obiad, można mieć podgląd na wszystko. Wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie urządzenia, dającego możliwość zainstalowania aplikacji podglądającej na telefonie.

Gadżet współgrający ze smartfonem

Za każdy razem, gdy rodzica zaalarmują hałasy, zamiast odrywać się od pracy i biec na górę, może wygodnie zajrzeć w podgląd na smartfonie. W ten sposób można także zapobiec ewentualnym wypadkom, które często wynikają z szalonych, dziecięcych pomysłów. W późniejszym etapie, gdy szkrab samodzielnie podróżuje do szkoły czy koleżanek, nianię można zamienić na specjalne aplikacje, które namierzają dokładną lokalizację i przesyłają je do urządzenia rodzica. Do tego jednak czasu, niania monitorująca będzie sprawowała się wyśmienicie, dając dokładny obraz na samodzielne zabawy pociechy.

Długi płacz u dzieci może powodować u nich wydzielanie hormonów stresu, a wtedy ciężej jest im się uspokoić. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja na płacz niemowlęcia. Gdy tylko znajdą się w ramionach opiekuna, poziom kortyzolu i adrenaliny opada. Z tego właśnie powodu dla wielu dorosłych niania staje się nieocenioną pomocą w opiece nad dzieckiem. Daje niesamowity komfort psychiczny i większą swobodę przy organizacji codziennych zadań i spraw. To od indywidualnych preferencji zależy, na jaki sprzęt się zdecydują. Czułe oko urządzenia czuwa nad dzieckiem zawsze wtedy, kiedy rodzic akurat znajduje się poza zasięgiem dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *