Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

dziecko rysujące i kolorujące obrazek

Nie pozwól, żeby dziecko nudziło się w podróży

Podróże z pociechami stawiają nowe wyzwania przed rodzicami, którzy muszą zadbać nie tylko o odpowiednią organizację, pamiętać o wielu rzeczach, ale również zapewnić rozrywkę dzieciom przez cały wyjazd. Nie powinno im nigdzie zabraknąć pomysłów, począwszy od jazdy samochodem, po wieczory w pensjonatach, a skończywszy na dniach pełnych energii. Zabranie ze sobą wszystkich zabawek bywa niemożliwe, nawet w przypadku kilkutygodniowego urlopu. Bagaże i akcesoria same w sobie zajmują dużo miejsca, a bagażniki samochodowe się nie rozciągają. Wówczas warto postawić na coś uniwersalnego, niewielkiego i kreatywnego. Dobrze jeśli będzie można zabrać je ze sobą w każde miejsce i zainteresować nimi pociechy, gdy tylko zacznie doskwierać im nuda.

Rozwijające kolorowanki dla dzieci

dziecko wypełniające kolorowankęOprócz obowiązkowych przytulanek, czyli niezastąpionych towarzyszy podróży warto mieć coś w zanadrzu. Idealne będą m.in. kolorowanki dla dzieci. Sprawdzają się świetnie zarówno u najmłodszych, jak i znacznie większych pociech. Dostępne są w tradycyjnej wersji – papierowej oraz elektronicznej. Znaleźć je można w wielu rodzajach, grubościach i motywach. Kolorowanie uwielbiane jest od pokoleń, dlatego też ma się pewność, że na pewno zwrócą uwagę brzdąców. Ilustrowane książeczki z konturowymi postaciami zainteresują dziewczynki i chłopców już od 2 do nawet 12 lat. Taka rozrywka to rozwiązanie rozwijające umiejętności, wspierające rozwój, a także edukację. Czas spędzony w samochodzie, pociągu czy samolocie nie musi kończyć się oglądaniem filmów animowanych i znudzonymi minami. Do rozłożenia tego typu zeszytu i kilku kredek wystarczy niewielki stolik, bądź oparcie, które znajdują się praktycznie we wszystkich transportach. Pozwoli to na odetchnięcie zmęczonych rodziców i zabicie czasu podróży.

Malowanki i ich działanie odstresowujące

Malowanie i rysowanie ma wiele zalet. Oprócz wzmocnienia wyobraźni rozwija motorykę. Świetnie sprawdzą się warianty z postaciami czy widokami podzielonymi na mniejsze elementy. Najczęściej są to kształty oznaczone cyferkami, które powinno się wypełniać zgodnie z legendą. Wówczas obie półkule mózgu działają, symulując pamięć i pozwalając dostrzegać różnicę zmian. Malowanki dla dzieci to również sposób na odstresowanie. Długa podróż środkami transportu publicznego, a nawet samochodem bywa niekiedy stresująca, szczególnie dla maluchów nadwrażliwych. Kolorowanie wpływa pozytywnie, odstresowując. Zajęcie się czymś, umożliwia oddalenie negatywnych myśli i odprężenie. Jeśli rodzicom zdarzy się zapomnieć o wzięciu ich, z powodu natłoku obowiązków mogą w sieci znaleźć bądź kupić wersje elektroniczne, choć oczywiście tradycyjne zdecydowanie wygrywają.

Kolorowanki wodne, coś dla najmłodszych

dziecko z rodzicem kolorujące obrazekOd niedawna na rynku dostępne są nieco inne wersje papierowych malowanek. Kolorowanki wodne uwielbiane są przez najmłodsze pociechy. Najczęściej dołączone są do nich plastikowe pisaki zakończone pędzelkiem. Wystarczy napełnić je niewielką ilością wody, a potem przesuwać nimi po obrazkach, uzyskując kolory. Dzieci będą zachwycone pięknymi barwami i estetycznymi rysunkami, co wzmocni ich poczucie własnej wartości. Co więcej, nie brudzą, dlatego można zabrać je ze sobą wszędzie bez obaw natychmiastowego bałaganu. Ogromną ich zaletą okazuje się to, że są wielokrotnego użytku. Po wyschnięciu wody, ilustracja ponownie jest gotowa do malowania. W zależności od upodobań brzdąca powinno się wybrać adekwatne motywy – z księżniczkami, samochodami, zwierzętami czy roślinami. Wówczas pociecha z pewnością zainteresuje takim sposobem spędzania czasu nie tylko w podróży. Ponadto do użytku tego typu akcesoriów nie trzeba wkładać żadnej siły. Kredki należy odpowiednio trzymać i dociskać, aby dostosować pigmentację, dlatego też zdecydowanie łatwiej maluje się wodą, dzięki czemu małe rączki się nie męczą.

Wiele możliwości z kolorowankami

Na dłuższy wyjazd przydadzą się kolorowanki w grubszej wersji, czyli takie mające nawet kilkadziesiąt stron. To gwarancja tego, że nie zabraknie postaci czy zwierzątek do malowania. Dodatkowo można zdecydować się na zakup takich, które w całości mają ukryte zagadki. Wówczas pociecha będzie musiała się dodatkowo postarać, aby je rozwiązywać. Różnorodne motywy połączone w jednym „zeszycie” nie pozwolą się nudzić. Powinno się urozmaicać najmłodszym te chwile, malując z nimi np. na czas lub dopowiadając historię do każdej ilustracji. Dziecko może również nazywać, zgadywać czy dopisywać imiona i nazwy. Wtedy zabawa jeszcze bardziej rozwija m.in. wyobraźnię, kreatywność i pamięć. Spędzanie tak wolnego czasu ze swoim szkrabem nie tylko pogłębi więź rodzicielską, ale także pozwoli powrócić do własnych lat młodości. Warto też wspomnieć o niskiej cenie tego typu produktów. Papierowe wersje wahają się już od kilku do kilkunastu złotych w zależności od wielkości, grubości oraz motywów. Kolorowanki wodne są nieco droższe, ponieważ zaczynają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Niemniej jednak są wielorazowe, co zdecydowanie przekłada się na ich plus.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *