Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

dzieko używa aparat dla dzieci

Obudź w dziecku pasję do fotografii dzięki zabawkowym aparatom

Dzięki aparatom fotograficznym możemy uchwycić każdy ważny moment naszego życia, uwiecznić piękne widoki oraz otaczającą nas naturę. Robienie zdjęć jest niezwykle przyjemne, ale i rozwijające. A nowoczesne technologie umożliwiają nam wykonywanie dobrej jakości zdjęć aparatami fotograficznymi połączonymi z telefonami komórkowymi czy tabletami. Trzeba jeszcze podkreślić, że zagadnienia fotografii nie są zarezerwowane jedynie dla osób dorosłych – przyjemność z robienia realnych zdjęć lub takich „na niby” mogą także czerpać dzieci w każdym wieku, nawet te najmłodsze. Aparat fotograficzny dla dzieci jest niezwykle rozwijającą zabawką wspierającą ich prawidłowy rozwój. Poznaj więc zalety zabawkowych aparatów i dowiedz się, po jaki sięgnąć, by był odpowiedni dla Twojego malucha.

Zabawkowy aparat dla dziecka – rozwijająca rozrywka

W dzisiejszych czasach niemal każdy wykonuje mnóstwo zdjęć, korzystając zazwyczaj z aparatu znajdującego się w telefonie komórkowym. Są to  obrazki z życia i otoczenia, ale nie tylko. Fotografujemy zarówno żywą, jak i martwą materię czerpiąc z tego radość i satysfakcję, szczególnie wówczas, gdy uda nam się zrobić naprawdę wyjątkowe ujęcie. A dzieci nas obserwują i naśladują, w ten sposób uczą się i poznają świat. Nie dziwi więc nikogo widok malucha, który przykłada do ucha klocek czy inny przedmiot i udaje, że z kimś rozmawia. A gdyby tak zamiast  klocka dać mu zabawkowy aparat i zachęcić do bycia fotografem? Będzie to świetna rozrywka, a do tego niezwykle rozwijająca.

Aparat dla dzieci może przybrać różną postać w zależności od tego, jakiej grupie wiekowej będzie dedykowany. Niemniej jednak stanowi on zabawkę o wielu zaletach. Wśród nich warto wymienić:

 •  pobudzanie wyobraźni oraz inspirowanie – zachęca dziecko do pracy twórczej;
 •  zwiększanie wrażliwości na otaczający świat oraz pomoc w jego poznawaniu i odkrywaniu;
 •  sposób na aktywne spędzanie czasu eliminujące nudę;
 •  idealne narzędzie do odgrywania ról – wcielanie się w postać fotografa artysty czy też modela będzie z pewnością niezwykle emocjonujące;
 •  poprawa spostrzegawczości i koncentracji;
 •  uczenie zasad fotografii – np. odpowiedniego kadrowania czy kompozycji;
 •  źródło radości i satysfakcji, co pozytywnie wpływa u dzieci (ale nie tylko) na budowanie poczucia pewności siebie;
 •  umożliwienie dzieciom odkrywania w sobie duszy artysty i wyrażania siebie za pomocą określonego typu zdjęć.

Zabawkowy aparat fotograficzny dla dzieci jest więc doskonałą formą kreatywnej rozrywki, zachęcającej do aktywnego spędzania wolnego czasu. Będzie idealny zarówno dla maluszka, jak i przedszkolaka czy też starszego dziecka, pod warunkiem, że jego wybór dostosujemy do wieku i umiejętności dziecka. Z całą pewnością tego typu zabawka obudzi w dziecku pasję do fotografii.

Pierwszy aparat fotograficzny dla małego artysty

Jak już zostało wcześniej zaznaczone, zabawkowe aparaty dla dzieci mogą przybrać różną formę. Modele dla najmłodszych są zazwyczaj rodzajem interaktywnych zabawek edukacyjnych. Swoim wyglądem przypominają tradycyjne aparaty fotograficzne (stanowiąc często idealne ich imitacje z precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów), oferując dzieciom szereg atrakcji takich, jak:

 • wydawanie różnych dźwięków czy melodii (np. zapoznających z kolorami, alfabetem, cyferkami czy też odgłosami zwierząt);
 • elementy będące idealnym gryzakiem, przynoszącym ulgę podczas ząbkowania – np. w postaci odstającej lampy błyskowej
 • lusterko w obiektywie;
 • możliwość puszczania baniek mydlanych
 • szkiełko rozpraszające widziany obraz.

Tego typu elementy aktywizują dziecko, rozwijając jego funkcje poznawcze czy koordynację ruchową. Na rynku dostępne są przeróżne i wielobarwne aparaty fotograficzne zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Maluch na początku nie wykona żadnego zdjęcia, ale zapozna się z elementami budowy aparatu fotograficznego, bawiąc się przy tym doskonale.

Dzieci będą również zachwycone aparatem, którego obiektyw stanowi swego rodzaju kalejdoskop. Spojrzenie w niego dostarczy im oryginalnych bodźców wizualnych. Podobnie jak kolorowe filtry przenoszące dziecko do świata fantazji oraz ukazujące rzeczywistość w różnych barwach. I w ten oto prosty sposób można malucha zainteresować zjawiskami fizycznymi takimi, jak złudzenie optyczne czy rozszczepienie światła przez pryzmat. Fotograficzny aparat dla dzieci jest więc doskonałą zabawką edukacyjną wspierającą jego prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach.

Aparat fotograficzny – wstęp do nauki zasad fotografii

aparat zabawkaStarszym dzieciom dedykowane są aparaty, które umożliwiają robienie realnych zdjęć. Ale i w tym przypadku atrakcyjny wygląd sprzętu czy też oferowane funkcje będą odgrywały istotną rolę przy wyborze właściwego modelu. Należy pamiętać, że aparat fotograficzny dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku czy umiejętności. Aparat nie może być za duży, ani za ciężki oraz oferować funkcje ułatwiające młodemu fotografowi robienie ładnych zdjęć – na przykład tryb automatyczny, stabilizację obrazu czy autofokus, a także zoom bądź program do edycji zdjęć. Nie bez znaczenia jest również wygodne rozmieszczenie przycisków, które nie będą wymagały od dziecka zbyt dużej precyzji.

Oferta rynkowa aparatów cyfrowych dla dzieci jest dosyć bogata i różnorodna w zależności od grup wiekowych, jakim sprzęt ten jest dedykowany. Aparat taki umożliwia dzieciom robienie własnych zdjęć, zapisując je na swojej wewnętrznej pamięci. Dzieci wcielając się w fotografa, odkrywają i zgłębiają tajniki fotografii, czerpiąc z tego radość.

Jak widać aparat fotograficzny robiący zarówno zdjęcia „na niby”, jak i realne, zapewni dziecku idealną rozrywkę, pobudzi jego wyobraźnię i kreatywność oraz zainspiruje do działania, uwrażliwiając je na otaczający go świat. Jest to doskonała zabawka edukacyjna, która każdemu maluchowi przypadnie do gustu. Ważne jednak jest to, aby rodzaj aparatu dostosować do wieku dziecka oraz jego preferencji i umiejętności. Wówczas na pewno się nim zainteresuje i być może odkryje w sobie pasję do fotografowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *