Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

prezent na mikołajki

Prezenty na Mikołajki dla dziecka

Niedługo zbliżają się Mikołajki, a więc okres, w którym – według zwyczaju – grzeczne dzieci dostają prezenty od Mikołaja. Maluchy z niecierpliwością wyczekują tego dnia i piszą listy ze spisem swoich życzeń. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić wszystkie życzenia maluchów, więc próbujemy sami znaleźć pomysł na zabawkę, która ich uszczęśliwi. Zdarza się również, że w rodzinie mamy dużo dzieci, którym wypada podarować mikołajkowy upominek i kupienie wszystkim prezentów może wiązać się ze sporym kosztem. Istnieje jednak wiele zabawek, które są niedrogie, lecz potrafią zachwycić małych szkrabów. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na mikołajki kupić dziecku, żeby było zadowolone i żeby Twój portfel nie ucierpiał, to zapoznaj się z treścią poniższego artykułu, w którym umieściliśmy zestawienie najciekawszych zabawek.

Lampa nocna LED w kształcie chmurki

prezent na mikołajki

Urocza lampka w kształcie chmurki będzie idealnym prezentem dla maluszków, które boją się ciemności i mają problem z zasypianiem. Małe dzieci często wyobrażają sobie, że w ciemnościach czają się jakieś potwory. Dzięki niej będą mogły poczuć się bezpieczniej. Chmurka jest niewielkiej wielkości, więc łatwo zabrać ją ze sobą i przenieść w inne miejsce. Gdy maluch przebudzi się w nocy i będzie chciał pójść do rodziców, to oświetli nią sobie drogę podczas wędrówki do ich sypialni. Światło wydzielane przez chmurkę nie jest ostre, lecz ciepłe i łagodne, dzięki czemu nie drażni oczu. Mimo, że lampa wygląda na twardą, to jest przyjemna w dotyku.

Wyklejanki dla dziecka

Jeśli chcesz, by wybrane przez Ciebie prezenty na mikołajki zapewniały dziecku twórczą zabawę, to doskonałą propozycją będą wyklejanki. Dzięki nich szkraby uczą się cierpliwości. Zabawa nimi polega na wklejeniu wszystkich drobnych elementów w kształcie diamencików. Zajmie ona maluchów na kilka godzin, w czasie których rodzic może sobie odpocząć. W końcowym efekcie dzieci otrzymają ciekawy obrazek przypominający mozaikę.

Kreatywna masa slime

prezent na mikołajki

By zadbać o rozwój sensoryczny maluchów, można zakupić masę plastyczną slime, nazywaną potocznie “glutkiem”. Dzieci uwielbiają zabawę z jej wykorzystaniem. Głównym jej składnikiem jest w pełni bezpieczny klej PVA, do którego dołączono specjalny aktywator. To dzięki niemu slime nabiera elastycznych właściwości. W celu uatrakcyjnienia formy producenci często dodają do zestawu różne dodatki: barwniki, brokaty, koraliki, których zadaniem jest nadanie koloru i ciekawej faktury. Gniotki można zakupić w formie gotowej do ich używania, jednak jest wiele zestawów, za pomocą których maluchy mogą wykonać je samodzielnie, co przyniesie im dodatkową radość. Ugniatanie i rozciąganie masy ma charakter antystresowy, gdyż maluchy relaksują się podczas jej dotykania. Ponadto gumowata substancja, która jest zimna i klejąca dostarcza maluszkowi różnych bodźców, które pozytywnie wpływają na jego rozwój.

Kolorowanki wodne

Jeśli Twój maluch nigdy nie miał kolorowanki wodnej, to na pewno ucieszy się z takiego prezentu. Ten typ kolorowanek uwielbiają nawet dzieci, które nie przepadają za kolorowaniem. Malowanie wodą jest zdecydowanie łatwiejsze od tradycyjnego. Polega na zanurzeniu w niej pędzelka lub palców i zwilżaniu poszczególnych elementów. Często do zestawu dołączony jest specjalny mazak, który trzeba napełnić wodą. Kolorowanie z jego pomocą jest zdecydowanie przyjemniejsze, gdyż nie wymaga napinania nadgarstka. Ponadto efekty, które osiągamy dzięki tego rodzaju barwieniu są spektakularne, gdyż wydobywane kolory mają głęboki odcień. Dzieci, które nie mają zdolności twórczych, wzmacniają dzięki temu swoje poczucie wartości, gdyż każdy obrazek wychodzi równie imponująco. Niewątpliwym atutem tych kolorowanek jest to, że są wielokrotnego użytku. Dzięki temu maluch może pomalować je mnóstwo razy. Rodzice najbardziej ucieszą się z tego, że po zabawie z ich wykorzystaniem nie zostanie żaden bałagan.

Puzzle świecące w ciemności

Często w mikołajkową skarpetę rodzice wkładają puzzle, które są jednymi z klasycznych zabawek. Warto jednak wiedzieć, że obecnie te zabawki występują w wielu różnych formach. Jedną z nich są puzzle świecące w ciemności, które zachwycą maluchów dzięki niesamowitym efektom wizualnym. Nadają one tej zabawce całkiem nowego charakteru. Gdy zrobi się ciemno, ułożony obrazek zaczyna świecić. Zapewnia to maluchom dodatkowe wrażenia empiryczne.

W powyższym zestawieniu przedstawiliśmy Ci kreatywne zabawki, które swoją wyjątkowością zachwycą maluchów. Ponadto dbają one o ich rozwój, gdyż stymulują ich myślenie, rozwijają zdolności manualne oraz zachęcają do inwencji twórczej. Wszystkie propozycje, które znalazły się w zestawieniu, są w niskiej cenie, dzięki czemu świetnie nadadzą się na mikołajkowy upominek i umilą dziecku czas podczas długich zimowych wieczorów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *