Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

przytulanki dla dzieci

Przytulanki dla najmłodszych — niezbędny gadżet podczas wyjazdów

Wyjazdy z maluszkiem nie należą do najprostszych wyzwań. Jazda samochodem lub środkami masowego transportu zwykle jest długa i nużąca. Często maluszki ją przesypiają, lecz muszą poczuć się komfortowo podczas jazdy. Chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki, warto rozważyć zakup przytulanki, która sprawdzi się nie tylko jako kompanka podróży, lecz także poczucie bezpieczeństwa. 

Przytulanka – kompanka dziecięcych podróży

Podróż w nieznajome miejsce to powód do stresu zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Trudno jest przewidzieć jego zachowanie podczas pokonywania trasy. Nieznane otoczenie, nowe zapachy, mnóstwo ludzi – to tylko kilka czynników, które mogą sprawić, że dziecko będzie czuć się nieswojo. Aby zapewnić mu choć trochę komfortu, warto wyposażyć go w znajome i ulubione akcesoria, które będą stanowić namiastkę domu. Dobrze sprawdzi się do tego przytulanka dla niemowlaka, dzięki której maluszek będzie miał przy sobie coś, co zna. Znajomy zapach na pewno uspokoi jego emocje i pozwoli przetrwać podróż.

Maskotki – kształtowanie emocjonalności dziecka

przytulanki Dla dzieci

Przytulanki pełnią ważną funkcję w życiu małego, dorastającego człowieka. Wpływa on szczególnie na emocjonalność dziecka – kształtuje jego emocje, pozwala opanować zły nastrój oraz uspokaja podczas paniki. Zapewnia także bezpieczeństwo podczas wielu sytuacji, np. w podróży czy podczas wizyty u lekarza. Psychologowie dostrzegli, że przytulanki mają także pozytywny wpływ na problemy z zasypianiem, a także złagodzenie złego nastroju podczas rozwoju dziecka.

Spokój i bezpieczeństwo – to daje ulubiona przytulanka

Znana maskotka staje się więc przyjacielem malucha. Jest przy nim zawsze, gdy tego potrzebuje, potrafi wyciszyć i zapewnia emocjonalny komfort. Rodzice, którzy kupują swoim pociechom wiele zabawek, powinni na początku wybrać wyłącznie jedną, która będzie pełniła funkcję przytulanki. Dla dzieci ważne jest to, co już znają. Oswojenie maluszka z fakturą przytulanki, zapachem i codzienną obecnością jest ważne. Tworzy to nową więź, dzięki czemu w późniejszych latach łatwiej będzie mu nawiązywać kontakty.

przytulanki dla dzieciKocyk-przytulanka – innowacyjne rozwiązanie dla najmłodszych

Nie inaczej jest podczas podróży. Maskotka świetnie sprawdza się jako znajoma już rzecz, która pozytywnie wpływa na jej przetrwanie. Wielu rodziców jednak decyduje się na zakup nowego akcesorium, które będzie spełniało funkcję kocyka, jak i przytulanki. Gadżet ten jest okryciem i maskotką w jednym. Dzięki połączeniu tych dwóch ważnych rzeczy dziecko zyskuje okrycie i możliwość przytulenia się do swojej ulubionej zabawki. Jest to idealne rozwiązanie podczas podróżowania. Gdy maluszek zaśnie, można bez problemu przykryć jego małe ciałko, nie ryzykując, że się obudzi – przytulanka wciąż będzie obok. To zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy.

Kocyk i przytulanka w jednym

Kocyk-przytulankę można zabrać ze sobą niemalże wszędzie. Doskonale sprawdza się w domu, na wakacjach oraz we wszelkich środkach transportu. Znajoma zabawka, która towarzyszy wszelkim zmianom miejsc, sprawia, że dziecko nie jest tak drażliwe. Uspokaja się i chętniej zajmuje się zabawą lub podziwianiem widoków za oknem. Wielu rodziców, którzy stoją przed pierwszą wyprawą z maluchem, staje na głowie, by zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy komfort. Proste rozwiązania są jednak najlepsze.

Znany zapach to bezpieczeństwo dla malucha

Maluszki nie mają specjalnych wymagań – wystarczy, że będą miały przy sobie kogoś znajomego, czyli rodzica, i coś, co przypomina im o domu. Do tego właśnie świetnie sprawdza się przytulanka. Często zdarza się, że przytulanki przenikają zapachem swoich rodziców, dzięki temu dziecko czuje się zdecydowanie bardziej spokojne. Jest to dobre zastępstwo rodzica – zwłaszcza podczas snu, gdy nie zawsze opiekun może być obecny. Ułatwia to także zasypianie, ponieważ wtulające się w przytulankę dziecko, może poczuć się jak w ramionach mamy. Gdy maluch dorasta i zaczyna mówić, maskotka często staje się powiernikiem jego sekretów. To zazwyczaj im jako pierwszym dzieci zaczynają opowiadać o swoich przeżyciach, trudnych chwilach czy danych sytuacjach z dnia.

Przytulanka sposobem na naukę codziennych obowiązków

Dzieci, które korzystają z przytulanek, często stają się bardziej samodzielne. To właśnie na swoich pluszowych przyjaciołach ćwiczą karmienie, przebieranie w inne ubranka czy usypianie. Jest to także świetne przygotowanie do opieki nad zwierzęciem – zwłaszcza jeśli przytulanka przypomina psa lub kota, dużo łatwiej jest wytłumaczyć i jak z nimi postępować. Rozwija się także dziecięca wyobraźnia. Miś staje się bohaterem dnia codziennego, który towarzyszy podczas wszystkich obowiązków czy zajęć. Myje z dzieckiem ząbki, trzyma za rękę podczas jedzenia czy idzie z nim do przedszkola. Wielu psychologów wskazuje pozytywne działanie na rozwój relacji międzyludzkich. Dzieci, które są przywiązane do swoich zabawek, okazują większą sympatię i szacunek do swoich kolegów. Dużo łatwiej jest im także zbudować trwałą przyjaźń i dużo rzadziej są agresywne.

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju i bezpieczeństwa. Przytulanka świetnie się do tego nadaje, ponieważ staje się przyjacielem i kompanem w codziennych przygodach. Dziecko jest szczęśliwsze i dużo bardziej spokojne, dzięki czemu lepiej znosi podróże oraz szybciej zaaklimatyzowuje się w nowych miejscach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *