Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

dziecko przytulone do szumisia

Szumiś – pluszowy przyjaciel, który pomoże uśpić malucha

Dla najmłodszych nie ma znaczenia pora dnia, bo śpią i budzą się przez całą dobę, co oczywiście jest dosyć uporczywe dla rodziców. Nieprzespane noce z powodu wybudzającego się dziecka z czasem przestają być problem. Zaczyna ono przesypiać już niemalże całą noc bez potrzeby karmienia i przewijania, dzięki czemu rodzice mogą się w końcu wyspać i łatwiej funkcjonować za dnia. Zdarza się tak, że dziecko ma jednak problem z zaśnięciem, zaczyna grymasić, staje się marudne i płaczliwe. Jest wiele sposobów na ułatwienie zasypiania, a na szczególna uwagę zasługują specjalne maskotki emitujące szum.  

Biały szum sposobem na bezproblemowe zasypianie? Ile w tym prawdy?

O tym, że biały szum uspokaja i pomaga zasnąć, wiadomo  już od dawna. Wykorzystywały go już nawet prababcie, gdy podopieczni byli nadmiernie pobudzeni i nie mogli zasnąć. Warto wiedzieć, że biały szum generowany jest przez popularne urządzenia użytku domowego typu suszarka do włosów czy nawet lodówka. Wytwarzają go też włączone wentylatory, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza i wiatraki. To tylko niektóre z wielu przykładów. Pojawia się jednak pytanie, jak szum może ułatwiać i przyspieszać zasypianie. Wiele osób myśli, że dziecko potrzebuje całkowitej ciszy, a wszelkie hałas utrudniają zaśnięcie i powodują wybudzanie się. Oczywiście jeśli natężenie dźwięku jest zbyt duże, przekracza 50 dB, to rzeczywiście uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego.

O zaburzeniu snu można mówić w przypadku szumu o zmiennym natężeniu i głośności, dlatego włączony telewizor czy radio będzie dodatkowym stresorem. Najlepszym rozwiązaniem jest wobec tego skorzystanie ze specjalnej aplikacji lub urządzenia emitującego biały szum. Jednostajne i rytmiczne dźwięki działają uspokajająco. Przypuszcza się, że biały szum wpływa korzystnie na dziecko, bo przypomina mu środowisko panujące w brzuchu mamy. Przyrównuje się go z szumem płynącej krwi pępowinowej. Nic więc dziwnego, że dziecku łatwiej jest się wyciszyć, przestaje być płaczliwe i nie ma trudności w zaśnięciu. Warto przekonać się samemu o skuteczności działania białego szumu, kupując dziecku przytulankę w postaci szumisia. Biały szum spowalnia tętno u niemowlaków i niweluje stres.

Miś szumiś idealną zabawką dla małego dziecka?

szumiś i spiące dzieckoOd dłuższego już czasu na rynku dostępne są zabawki przeznaczone dla małych dzieci w postaci szumisiów. Chodzi tutaj o przytulanki wyposażone w mini generator białego szumu pomagający w zasypianiu. Za ich pomocą można stworzyć warunki podobne do tych, w których rozwijał się maluszek przez pierwsze dziewięć miesięcy, czyli w łonie matki. Z wnętrza przytulanki wydobywa się szum, który sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie, co je uspokaja i relaksuje, przyspiesza zaśnięcie. Obsługa szumisiów nie sprawia trudności, do wyboru jest wiele opcji, dzięki czemu można dopasować zabawkę do aktualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Wszystkie materiały, z których powstają te innowacyjne przytulanki, są wysokiej jakości, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Można mieć pewność, że będą przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka, bezpieczne w stosowaniu. Nie wywołują żadnych niepożądanych skutków ubocznych (nie podrażniają, nie uczulają). Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, bo szumisie mogą być prane w pralce. Jak wiadomo, kwestia higieny jest kluczowa w przypadku małego dziecka. Wystarczy wyciągnąć przed praniem mechanizm dźwiękowy znajdujący się w maskotce.

Dlaczego warto zdawać się na szumiącą maskotkę?

Szumisie to wielofunkcyjne zabawki, które emitują różnego rodzaju szumy. Można wybrać szum nie tylko biały, ale też różowy, który ma niższą częstotliwość. Kolejną opcją będzie szum fal morskich, szum padającego deszczu lub nawet szum wód płodowych i odgłosy bijącego serca. Jak widać, produkt jest dostosowany do potrzeb najmłodszych, co przekłada się na wysoką skuteczność jego działania. Jest to świetny pomysł na pierwszą zabawkę dla dziecka, stanie się praktyczną przytulanką, przyjemnym w dotyku przyjacielem maluszka. W szumisiach znajduje się czujniki snu i sensory płaczu, można je nazwać zabawkami inteligentnymi. Nie generują one szumu przez cały czas, przechodzą w tryb czuwania samoczynnie, gdy dziecko zaśnie, aby zapewnić komfortowe warunki do błogiego snu. Jeśli dziecko się obudzi lub zacznie płakać, szumiący miś ponownie się włączy, aby uspokoić maluszka. Kolejną innowacją jest to, że miś szumiś po godzinie sam się wycisza, ale robi to stopniowo. Możliwe jest zmienianie emitowanych przez niego dźwięków, sterowanie głośnością. Każdy podopieczny ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje, które zmieniają się pod wpływem różnych czynników. Należy wobec tego obserwować swojego maluszka, aby sprawdzić, co najlepiej na niego działa. W szumisiu dostępna jest też opcja Non-Stop, po aktywowaniu której maskotka generuje szumy przez cały czas, do nawet kilkunastu godzin.

Jakie są dostępne misie szumisie?

szumiśProducenci szumiących misiów zadbali też o stworzenie praktycznych aplikacji, dzięki którym można sterować maskotką zdalnie przy użyciu smartfona, wystarczy sparować ją z urządzeniem przez połączenie bluetooth. Umożliwia to włączanie/wyłączanie szumisia, wybór rodzaju szumu i regulację jego dźwięku, ustawienie czasu trwania szumu, aktywację trybu czuwania snu i sensor płaczu. Do dyspozycji jest też funkcja alarmu, dzięki której rodzic zostanie natychmiast poinformowany o tym, że dziecko się obudziło lub płacze. Informacje przesyłane są bezpośrednio na smartfona. Można też monitorować poziom naładowania baterii przytulanki, dzięki czemu uniknie się niemiłej niespodzianki w postaci niedziałającego szumisia.

Do wyboru jest wiele rodzajów szumisiów. W przypadku najmłodszych idealnie sprawdzają się oczywiście przytulanki z szumami, które uspokajają i ułatwiają szybkie zaśnięcie. W sprzedaży znajdują się też zabawki z szumami i kołysankami, które nie tylko ułatwiają zasypianie, ale też umilają czas. Można wybrać kołysanki śpiewane lub nucone. Najmniejszy jest Szumiś Główka w wersji sportowej, emitujący pięć różnych rodzajów szumu. Wersja średniozaawansowana dotyczy Szumisia Maskotki, który jest większych rozmiarów, ma nogi i ręce. Można też wybrać Szumisia chłopca lub dziewczynkę. Szumisie sprawdzają się świetnie od okresu niemowlęcego do piątego roku życia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *