Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

rowerki dla dzieci

Zabawa na świeżym powietrzu – w co się wyposażyć?

Wiosna i lato to idealny czas na to, by zaangażować najmłodszych w aktywności na świeżym powietrzu. Może być to pomoc rodzicom w ogródku, jeśli ci posiadają domek lub działkę, jednak z pewnością znacznie przyjemniejsza będzie zabawa. W tym okresie dni są coraz dłuższe, a temperatury wyższe, w związku z czym opcji na zabawę na zewnątrz jest co niemiara. Aby to dodatkowo urozmaicić, dobrze byłoby zainwestować w różne akcesoria i zabawki ogrodowe, które zapewnią dzieciom dodatkowe możliwości. Doskonałym pomysłem będzie np. trampolina. 

To nie tylko powód do tego, by wyjść z domu, ale także szansa na wzmocnienie mięśni i poprawę koordynacji ruchowej u szkrabów. Można kupić ten produkt w najróżniejszych rozmiarach, dlatego z łatwością dopasuje się go do pociech i wielkości terenu, na którym się ją postawi. Z kolei dla małych fanów piłki nożnej, warto zainwestować w bramkę ogrodową i najróżniejsze akcesoria typu płotki i pachołki. Dzięki temu będą mogli przeprowadzić prawdziwy trening, podszkolić się w trafianiu do bramki. Zaangażują się w to, a do domu wrócą zmęczeni, a także szczęśliwi. Nie spędzą kolejnego dnia przed telewizorem, a na świeżym powietrzu.

Inne zabawki wspierające aktywność na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu to nie tylko spacery, jazda na rowerze czy hulajnodze. Duża grupa brzdąców lubi spędzać czas na placach zabaw, podczas korzystania z dostępnych tam atrakcji i zabawy z rówieśnikami. Aby im to urozmaicić, warto zainwestować w ciekawy zestaw zabawek do piaskownicy. Wiaderko, łopatka, grabki i różnorodne foremki pomogą w tworzeniu ciekawych budowli z piasku. To doskonały sposób na rozwinięcie motoryki małej u szkrabów, a także wsparcie ich wyobraźni. Rzeźby, jakie powstaną będą najróżniejsze – od klasycznych zamków, przez tory dla modeli samochodów, po zaawansowane konstrukcje.

Akcesoriów tego typu istnieje wiele. Warto zakupić także taki artykuł, jak gumowa piłka dla dzieci. Te są znacznie bardziej miękkie niż inne modele, w związku z czym ryzyko bólu po uderzeniu nimi w głowę podczas zabawy jest znikome. Mecz na placu zabaw czy w parku z przyjaciółmi z pewnością będzie doskonałą rozrywką. Dzięki ruchowi szkraby wzmocnią mięśnie, wyćwiczą równowagę i sprawność ogólną. Dostępne są w wielu ciekawych motywach np. bajkowych, co dodatkowo na pewno spodoba się najmłodszym. Ciekawą propozycją będą także różne zestawy gier zręcznościowych typu rzut obręczą i inne, które dodatkowo rozwiną pociechę.

Czy hulajnoga to dobry sposób na aktywność najmłodszych?

Rowerki dla dzieciHulajnoga to doskonała alternatywa dla roweru. Głównymi jej cechami jest lekkość i to, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dzięki temu rodzic z łatwością wniesie ją po schodach, bez problemu można trzymać ją w domu, nawet w pokoju brzdąca. Wiele modeli ponadto ma funkcję składania, w związku z czym zmieszczą się nawet w szafie. Hulajnoga dla dzieci pozwoli urozmaicić codzienne spacery, które wcześniej wydawały się im nudne i niekoniecznie chciały towarzyszyć w tym rodzicom. O tym, że to rewelacyjny produkt już wiadomo, tylko jak dobrać ją w taki sposób, aby zapewnić pociesze komfort podczas jazdy? Z pewnością najważniejsze będzie dopasowanie jej do wzrostu malucha, zachowa się wtedy prawidłową postawę ciała, która jest bardzo ważna. Dla najmłodszych warto wybrać pojazd wyposażony nie w 2, a 3 kółka z przodu lub z tyłu.

Pozwolą mu zachować równowagę, która podczas pierwszych prób z pewnością nie byłaby na odpowiednim poziomie. Przez to trudno byłoby uniknąć wypadku, a tym samym zniechęcenia się szkraba do tego typu aktywności. Hulajnogi dla maluchów często posiadają także koszyczki przy kierownicy, można zatem włożyć tam m.in. zabawki do piaskownicy, butelkę wody i pojechać na plac zabaw. Dodatkowo występują w wielu wzorach i kolorach, co dodatkowo zachęci do korzystania z nich. Dla starszych pociech należałoby zainwestować w klasyczne jednoślady. W ich wypadku trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zrobione są kółka. Powinny być kauczukowe, ponieważ te zapewnią najwyższy komfort podczas jazdy, będą też znacznie cichsze niż np. plastikowe. Dla fanów tricków warto zakupić rodzaj wyczynowy. Wyróżnia się on przede wszystkim szeroką kierownicą i większą wytrzymałością, która wytrzyma wstrząsy związane z akrobacjami.

Rower – klasyczny sposób na dobrą zabawę

Dziecko korzystające z rowerka dla dzieciO tym, że rower to idealna forma aktywności na świeżym powietrzu, wie raczej każdy rodzic. Niemniej jednak konieczna jest nauka, żaden maluch nie rodzi się z tą umiejętnością. Odpowiednio wypracowana koordynacja ruchowa pomoże najmłodszym złapać równowagę, jeśli nie – trzeba będzie poświęcić temu nieco więcej czasu. Pierwszy rower powinien być wyposażony w boczne kółka. Dzięki nim uniknie się wielu potencjalnych upadków, a tym samym zniechęcenia pociechy do dalszej jazdy. To dodatek, który z czasem można odkręcić od konstrukcji, gdy tylko brzdąc zdobędzie odpowiednie umiejętności. Istnieje również możliwość wyregulowania ich w taki sposób, aby na stałe nie dotykały podłoża.

Podczas jazdy na wprost pozostają w powietrzu, a przy zakrętach, czy zatrzymaniu się wspomagają małego rowerzystę. Jednoślad powinien być dodatkowo odpowiednio dopasowany. Brzdąc, siedząc na siodełku powinna swobodnie dotykać nóżkami ziemi, a także z łatwością dosięgać do kierownicy. Kupno zbyt dużego pojazdu będzie wiązało się z trudnościami podczas jazdy, wsiadania i zsiadania. Okaże się on także zbyt ciężki, w związku z czym w razie upadku podniesienie go sprawi szkrabowi trudność. Rowerki dla dzieci dostępne są do kupienia w różnych formach – te standardowe, specjalnie przystosowane np. dla 2. latków z funkcją pchania, barierkami i biegowe. Łatwo zatem dopasować jednoślad do wieku pociechy, niemal dla każdej znajdzie się coś odpowiedniego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *