Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 13203 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

dziecko i karuzela nad łóżeczko

Zakup karuzeli nad łóżeczko

Karuzela nad dziecięcym łóżeczkiem może wydawać się czymś, co jest obowiązkowe w wyprawce dla każdego malucha, ale czy rzeczywiście tak jest? Z całą pewnością zajmuje ważne miejsce w rozwoju dzieci, są dość popularnie i bardzo pomocne. Co prawda nie można nazwać jej narzędziem niezbędnym, ale w przypadku prezentu od bliskiej osoby na baby shower lub z okazji narodzin dziecka jak najbardziej jest to dobry pomysł. 

Rodzaje karuzeli nad łóżeczko dla dzieci

karuzela nad łóżeczkoW obecnych czasach sklepy z produktami dla dzieci gwarantują nam szeroką gamę akcesoriów nad łóżeczko dziecięce, od tych tradycyjnych, po nowoczesne. Dla zwolenników nowej technologii ciekawą opcją będzie karuzela do łóżeczka z projektorem, która ma możliwość wyświetlania na przykład gwiazd, planet, zwierzaczków w formie cienia na suficie, trzeba się liczyć jednak, z tym że większość dzieci raczej nawet nie zwróci na to uwagi, będą bardziej zainteresowane zabawkami. Takie produkty najczęściej wyposażone są również w różnego rodzaju melodyjki, które za zadanie mają uspokoić i ukołysać malucha do snu.

Pluszowe, kolorowe maskotki powoli się kręcą w akompaniamencie spokojnych dźwięków, w innowacyjnych karuzelach sterowane jest to za pomocą specjalnego pilota lub z poziomu aplikacji, po połączeniu smartfona przez funkcję bluetooth z zabawką. Modele tradycyjne nakręcane są ręcznie, co wcale nie znaczy, że są gorsze, jednak może nieco mniej praktyczne. Pilot ma się zawsze przy sobie, bez konieczności zaglądania do pokoju dziecięcego co kilka chwil i tym samym wybudzania malucha z rytmu zasypiania. Co więcej, producenci oferują zróżnicowane pluszowe, drewniane zawieszki w różnych kolorach, które dodatkowo pobudzają zmysły najmłodszych.

Czy to dobry wybór dla każdego dziecka?

Zdecydowanie nie jest to zabawka, która posłuży dzieciom w każdym wieku. Noworodek nie będzie czerpał z niej zbyt wielu korzyści – nie będzie w stanie jej dostrzec, ponieważ w momencie narodzin zmysł wzroku jest słabo rozwinięty u maluchów. Sytuacja zmienia się, gdy brzdąc ma już dwa miesiące, wtedy jest najlepszy czas na to, aby zamontować do jego łóżeczka taką zabawkę, a według tego, co piszą producenci, posłuży im do czasu, aż nie zaczną samodzielnie podnosić się do pozycji siedzącej i nie będą do niej sięgać. Karuzela do łóżeczka pozwala zająć pociechę, stymuluje jej zmysły wzroku i słuchu, pomaga zasnąć, uspokoić się, a także daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dziecko zasypia, widząc zabawkę i również się przy niej budzi – jest to stały, znany mu element.

Jak wybrać odpowiednią karuzelę?

ojciec, syn i karuzela nad łóżeczkoJeśli czuje się potrzebę kupienia dla pociechy karuzeli nad łóżeczko, warto zastanowić się nad tym, na jaki rodzaj postawić. Niestety wbrew pozorom nie jest to taki prosty wybór. Oferta w sklepie jest obszerna, co dodatkowo komplikuje sprawę i wprawia rodziców w zakłopotanie. Jaka będzie najlepsza? Z pewnością należy zwrócić uwagę na kolory, nie powinno się z nimi przesadzać. Nie stawia się raczej również na mdłe odcienie, ponieważ sprawi to, że zabawka nie będzie wydawała się dla dziecka atrakcyjna – trzeba znaleźć w tym złoty środek, aby nie przesadzić w żadną stronę.

Zbyt duża ilość bodźców będzie przytłaczała malucha, dlatego nie można pofolgować z ilością wiszących zabawek, dwie lub trzy będą optymalną ilością. Wskazane jest również lepiej wsłuchać się w melodyjki, które zawiera karuzela nad łóżeczko, niektóre nie są zbyt uspokajające, wręcz przeciwnie, mogą jeszcze bardziej rozdrażniać dziecko, w związku z czym warto wybrać na przykład te, które oferują dźwięki natury – szum różowy, biały, morza, brzmienia deszczu i lasu. Te odgłosy zapewnią spokój i komfort zasypiania maluszka. Należy zwrócić uwagę na mocowanie, powinno być ono jak najbezpieczniejsze, wzbudzać zaufanie rodziców. Trzeba dobrać je do łóżeczka, ponieważ nie wszystkie karuzele pasują na każdy rodzaj szczebelków, do których najczęściej się je montuje. Sama zabawka również musi być wykonana z jak najlepszych, bezpiecznych materiałów.

Czy karuzela nad łóżeczkiem jest bezpieczna?

Jak najbardziej, lecz oczywiście pod pewnymi warunkami. Najważniejszą kwestią jest poprawny montaż, wtedy można mieć pewność, że zabawka nie spadnie na naszą pociechę ani nie przesunie wraz z ruchem zabawek. Należy również sprawdzić opinie danego przedmiotu w internecie, niestety wiele karuzel nie spełni tego, czego od nich oczekujemy z uwagi, chociażby na słabą jakość wykonania – zamiast cieszyć nią malucha, szybko będzie trzeba oddać ją na gwarancji z powodu awarii.

Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o bezpieczeństwo tych zabawek. Nie potwierdziły tego żadne badania, które wskazywałyby na późniejsze problemy w rozwoju dzieci przez to, że nad ich łóżeczkami były kolorowe karuzele. Może być to przydatny produkt również dla rodziców, ponieważ zajmie maluszka, a oni w tym czasie będą mogli ogarnąć codzienne obowiązki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *