Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 13202 bytes received

Świat zabawek

swiatzabawek.eu

Odkrywaj świat zabawek dla dzieci z nami

przebrania dla dzieci

Zbliża się karnawał — pomyśl o przebraniu dla dziecka

Karnawał to popularne święto obchodzone dość hucznie szczególnie za granicą. W Polsce również się je świętuje, jednak na mniejszą skalę. Bale z tej okazji organizowane są także w szkołach i przedszkolach, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem wśród maluchów. To ekscytujący czas, gdyż mają okazję przebrać się za dowolną wybraną przez nich postać np. księżniczkę, lub policjanta. Możliwości jest mnóstwo, a jedyne co może ograniczać, to wyobraźnia, która jak wiadomo, w przypadku maluchów nie zna granic. Każdy rodzic powinien zaangażować się w poszukiwania kostiumu, ponieważ to doskonała szansa na spędzenie wolnego czasu ze swoją pociechą.

Odpowiedni strój można pozyskać na różne sposoby, popularnością cieszą się szczególnie wypożyczalnie. Istnieje możliwość wybrania tam odpowiedniego kostiumu spośród wielu, nie inwestując przy okazji dużych pieniędzy. Istnieje również możliwość wykonania go samodzielnie, niemniej jednak wymaga to sporego nakładu finansowego. Duże grono osób woli jednak zakupić ubiór i zachować na pamiątkę lub ewentualnie odsprzedać, dlatego warto szukać ich z drugiej ręki. W wyborze kostiumu należy uwzględnić przede wszystkim preferencje dziecka, aby przyjęcie sprawiło mu jak najwięcej przyjemności. Trzeba jednak zwrócić uwagę także na aktualną modę, aby maluch mógł się wyróżnić na tle tłumu. Wybór jest ogromny, przez co rodzice mogą mieć problem z wyborem tego właściwego.

Czy materiał ma znacznie?

przebrania dla dzieciWybierając kostium dla malucha, szczególną uwagę należy zwrócić na kilka kluczowych aspektów. Pierwszym zdecydowanie będzie materiał, z jakiego zostały wykonane przebrania dla dzieci. Warto unikać wszelkich sztucznych syntetyków, takich jak poliester. Nie zapewnia on odpowiedniej cyrkulacji powietrza, przez co może prowadzić do nadmiernego pocenia się brzdąca. Z pewnością nie będzie to dla niego komfortowe, a dodatkowo po wyjściu na zewnątrz mogłoby zaostrzyć ryzyko złapania przeziębienia. Ponadto istnieje szansa, że podrażniałby delikatną skórę pociechy, mógłby doprowadzić nawet do powstania swędzącej wysypki.

Zdecydowanie lepiej stawiać na certyfikowaną bawełnę, niemniej jednak jej zawartość w składzie powinna wynosić 100%. Istnieje wiele wariantów ubrań, które posiadają jej wyłącznie śladowe ilości. Ten materiał przepuszcza powietrze i jest delikatny dla wrażliwej skóry najmłodszych, wyróżnia się także miękkością, co poprawia komfort noszenia. Powinno się zwracać na to uwagę bez względu, czy kostium będzie robiony własnoręcznie, kupowany lub wypożyczany. Co prawda zakłada się go na krótki czas, niemniej jednak i tak komfort malucha powinien być najważniejszy.

Pamiętaj o zadbaniu o detale

przebrania dla dzieci

W każdym stroju dodatki odgrywają bardzo ważną rolę. Dzięki nim można lepiej zaakcentować to, za jaką postać przebrało się dziecko, zatem komponując przebrania na karnawał, nie powinno się o nich zapomnieć! Wydawać by się mogło, że są nieistotne, jednak potrafią sprawić najmłodszym sporo radości. To różnego rodzaju akcesoria, np. w przypadku przemiany w księżniczkę, warto mieć na głowie tiarę oraz długie, białe rękawiczki, a przy wróżce różdżkę w dłoni i skrzydła. Przykładów tego typu elementów można wymienić wiele, ich wybór również jest ogromny – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online czy wypożyczalniach.

Mając pewność, że maluch nie jest uczulony na farbki do twarzy, te urozmaicą jego stylizację o malunek. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku superbohaterów. Detale to jednak nie tylko dodatkowe gadżety, ale również elementy stroju. W przypadku wymyślonych postaci przez dziecko warto dać mu się wykazać swoją wyobraźnią i pozwolić samodzielnie wybrać dodatki, uzupełniające jego kostium. Należy zwrócić uwagę, czy wszystkie przeszycia zostały równo wykonane oraz, czy użyto wytrzymałych nici. W ten sposób uniknie się sytuacji, gdy przebranie ulegnie uszkodzeniu w czasie intensywnej zabawy, tym samym psując dziecku cały bal karnawałowy.

Domowy karnawał z rodziną

Warto podkreślić, że nie we wszystkich szkołach i przedszkolach organizowane są bale karnawałowe. Niemniej jednak nie jest to żadna przeszkoda – można zapewnić swoim dzieciom świetną zabawę w domu. Wystarczy wypożyczyć jakieś stroje karnawałowe dla dzieci i przygotować parę rozrywek. Maluchy z pewnością ucieszą się z możliwości przebrania się za wybraną postać, a fakt, że rodzic również wcieli się w jakąś rolę, z pewnością podniesie ich pewność siebie. Wspólna zabawa tego typu to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z pociechą, a także szansa na oderwanie jej od ekranu komputera czy telewizora. Gdy na zewnątrz robi się chłodno, dzieci większość czasu spędzają w domu, a taki bal urozmaici im dzień.

Opiekun może przygotować na taką okazję różne smakołyki, co na pewno zostanie docenione przez szkraby. W internecie łatwo znaleźć inspiracje na tematyczne przekąski i napoje. To także doskonała okazja do tego, aby pozwolić sobie na coś mniej zdrowego – zamówić pizzę lub zrobić własnoręczne burgery. Wspólne gotowanie w stroju np. pirata to coś, co dziecko zapamięta na długo. Natomiast podczas jedzenia można puścić film, a potem zorganizować gry ruchowe czy planszowe. Każdy rodzic chcący zaimponować pociesze i sprawić mu radość, powinien rozważyć ten pomysł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *